13.06.2019
Vzít si půjčku není ostuda
Autor: Jolana Holáňová
V současné době se člověk snadno dostane do finanční tísně. Pokud vám do výplaty zbývají ještě dva týdny, ale najednou v takto úmorném horku vypoví službu lednička, pravděpodobně přemýšlíte, jak takovou situaci vyřešit. První možností je, že si zavoláte opraváře. Co když vám ale řekne, že oprava by se už nevyplatila? V takovém případě si asi budete chtít krátkodobě vypůjčit peníze. Poradíme vám, jak postupovat, abyste nenaletěli.
Pokud se řekne
krátkodobá půjčka, pravděpodobně si jako první představíte různé lichváře, přitom nebankovní trh si v posledních letech velice vylepšil pověst. Česká národní banka zasáhla a nastavila pravidla, která musí dodržovat i nebankovní poskytovatelé úvěrů.
Na co si dát pozor při výběru půjčky?
Spousta lidí se zaměřuje jako první na úrokovou sazbu. Věděli jste ale, že i přes nízkou úrokovou sazbu se vám může půjčka značně prodražit? Důležité je sledovat spíše RPSN, což je roční procentuální sazba nákladů, která zohledňuje všechny náklady na půjčku včetně poplatků. Zajímejte se také o to, jak dlouho budete půjčku splácet. Pokud je
online půjčka krátkodobá, většinou je to v řádech dnů či týdnů. V případě většího obnosu peněz se doba splatnosti prodlužuje.
U koho si půjčku sjednat?
Internet je plný pomocných nástrojů, které vám najdou vhodného poskytovatele půjčky online. Velice oblíbenou nebankovní společností, jež má na finančním trhu i dobrou pověst, je Creditstar. Půjčit si můžete 7 000 korun, přičemž první půjčku máte úplně zdarma, a tak vrátíte opět stejnou částku bez jakýchkoliv poplatků. Důležité je dodržet datum splatnosti. Podruhé už zaplatíte menší poplatek, například si půjčíte 7 000 korun s dobou splatnosti 30 dnů a vracíte 8 890 korun.
Vždy se dá najít řešení, které vám pomůže ve finanční tísni. Creditstar je jednou z možností.