Nejnovější

Markéta

autor: @sm_michal


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 19x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

18.11.2021

Vitríny - k čemu slouží a jaké typy na trhu máme?

Autor: Jolana Holáňová

Vitríny - k čemu slouží a jaké typy na trhu máme?

Vitrína neboli výstavní skříň, je nábytek určený pro uložení cenných věcí, na které jste pyšní, že je vlastníte, a chcete je ukázat i ostatním nebo je mít stále na očích. Často vitríny vidíme v obývacím pokoji, mohou však být i součástí jídelny, kuchyně, pracovny či jiného pokoje. Ať ji umístíte kamkoli, stane se krásným a stylovým doplňkem domu či bytu.Uložit do ní můžete prakticky cokoliv, např. sklo, porcelán, sbírku kamenů, dekorace nebo knihy. Obrovskou výhodou je, že předměty budou vidět, ale přes sklo se nedostane prach.


Velikost vitríny volte nejen podle druhu a množství předmětů, ale i podle prostoru v místnosti, kde ji chcete umístit.


Typy vitrín


Vitrína může být buď celoskleněná, nebo částečně prosklená. Některé obsahují zásuvky (šuplíky), jiné zase police zakryté plnými dvířky bez skla či police otevřené. Dalším typem je vitrína závěsná, která se hodí i do malých bytů, jelikož nezabírá podlahovou plochu.


Vitríny často bývají součástí obývacích stěn. Takové vitríny jsou částečně prosklené – horní část je prosklená, spodní část zase opatřena zásuvkami nebo policí s plnými dvířky. Solitérní vitríny jsou často celoskleněné a mohou mít i větší rozměr. Jsou skvělým úložným prostorem pro vášnivé sběratele, kteří potřebují dostatek místa pro svou sbírku.


V případě, že se vám líbí prosklená skříň, ale potřebujete do ní uložit věci, které by neměly být zcela viditelné, zvolte vitrínu s mléčným sklem.Druhy materiálů


Spoje celoskleněných vitrín mohou být vyrobeny z plastu nebo kovu. Kov je materiálem pevnějším a odolnějším. Částečně prosklené bývají vyrobeny ze dřeva nebo lamina. Masivní dřevo je velmi kvalitní a zaručí vám velmi dlouhou životnost nábytku. Je to materiál s univerzálním použitím. Uplatníte ho, ať už máte interiér vedený v rustikálním stylu, nebo ve stylu moderním.


Krásné masivní vitríny různých druhů nejdete na tomto odkaze: https://drevenakrajina.cz/cs_CZ/c/Vitriny/57.


Lamino je levnějším materiálem. Nabízí spoustu zajímavých dekorů, mimo jiné i imitaci masivního dřeva. Kvalitou se však opravdovému masivu nevyrovná.


Design vitríny vybírejte podle stylu interiéru, abyste dosáhly jednotného a příjemně působícího vzhledu místnosti. V opačném případě by prostor mohl vypadat chaoticky a neuceleně.


Integrované LED osvětlení


Trendem posledních let je integrované LED osvětlení polic. Získáte tak další zdroj světla v místnosti, zvýrazníte vystavené předměty a třešničkou na dortu vám bude příjemná atmosféra při večerním posezení. Můžete si ho do vitríny také zabudovat sami. V prodeji je velké množství druhů a barev LED osvětlení, ze kterého si určitě vyberete.


Vidíte, že typů vitrín je na trhu spousta. Důležité je, aby vitrína byla pevná a stabilní. Dávejte si taky pozor na nosnost polic. Můžete ji také zakoupit s tvrzeným bezpečnostním sklem (při rozbití se roztříští na malé neostré části), což oceníte zejména v domácnosti s dětmi. Místo skla může být k výrobě použito i plexisklo. Jedná se o průhledný plast podobný sklu, oproti němu je však pevnější, odolnější a pružnější.Zdroj foto: Drevenakrajina.cz« Zpět

reklama
reklama
Medical Esthet & Spa
reklama
NICE MAGAZINE
Klan GUCCI