Nejnovější

Markéta

autor: @sm_michal


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 19x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

18.10.2021

Víte, co potřebují vaše pleť a vlasy na podzim?

Autor: Jolana Holáňová

Víte, co potřebují vaše pleť a vlasy na podzim?

Se změnou ročního období je nevyhnutné obměnit i obsah vaší kosmetické taštičky. Bez čeho se na podzim nezaobejdete?Zatím co v létě jsme si vystačili jenom s lehkým krémem, na podzim už budeme potřebovat výživnější krém, který nás ochrání před zhoršeným počasím a rizikem suché pleti. I vlasy bojují v tomto období s mnohými problémy. Jestli už jde o zvýšené vypadávaní nebo ztrátu lesku. Víte, jak o svou pleť a vlasy na podzim pečovat?

 

Nejdůležitější je hydratace


Na vzhled a stav naší pokožky má počasí mnohem věší vliv, než si myslíme. Na podzim bývá naše pleť často suchá, podrážděná a může se loupat, proto je základem důkladná hydratace. Do péči o pleť bychom měli zařadit výživnější krém, který pomůže vytvořit ochrannou bariéru. Výrazné zlepšení pleti dosáhneme i používáním séra. Na Vivantis.cz najdete pleťová séra pro každý typ pleti – suchá, citlivá, s rozšířenými póry nebo zralá. Nezapomeňte využít Vivantis slevový kód a získejte slevu pro svojí online objednávku. Jestli chcete dosáhnout co nejlepší výsledky, nanášejte sérum ještě před použitím denního nebo nočního krému.

 

Co můžete přidat ke své péči?

 

  • hydratační pleťová maska
  • vyživující krém
  • pleťové sérum

 

Peeling a vitamíny


Čím hlouběji do kůže pleťové přípravky proniknou, tím lepší výsledky můžete očekávat. Nezapomínejte proto na pravidelný peeling, který pleť zbavuje odumřelých kožních buněk. Pozor ovšem, abyste to s ním nepřehnali. Kombinace příliš častého používání peelingu a chladného počasí by mohla narušit kožní bariéru. Stejně tak bychom na podzim neměli zapomínat na používání krému s ochranným faktorem, který by měl být samozřejmostí nejenom v létě, ale během celého roku. Na mladistvý a zdravý vzhled pleti příznivě vplývají i vitamíny C a E. Je důležité přijímat je nejenom zvenku, ale i zevnitř – ubezpečte se proto, že jsou obsažené ve vašem jídelníčku a zrovna tak jsou součástí i vaší kosmetické taštičky.

 

Jak na zdravé a lesklé vlasy?


Není výjimkou, když vlasy po létě vpadají unaveně a bez lesku. Nejčastějšími problémy, kterým na podzim čelíme, jsou:

 

  • suché vlasy bez lesku
  • vyblednutá barva
  • zvýšené vypadávání vlasů

 

Suché vlasy můžou být důsledkem ochlazení, případně působení slunečných paprsků nebo mořské a chlorované vody během léta. Dopřejte jim vlasovou masku, kterou můžete pro ještě větší účinek nechat působit trochu déle. Pomůžou i vlasové oleje, které dodávají vlasem lesk bez toho, aby je zatěžovaly. Časté používání kulmy nebo žehličky na vlasy může také způsobit jejich vysoušení. Nezapomínejte proto před jejich použitím vždy nanést termální ochranu. Stejně tak můžete zkusit při oplachování šampónu trochu snížit teplotu, i horská voda má totiž tendenci vysušovat.  

 

Prvním krokem na cestě ke zdravým vlasům je určitě správný výběr šampónu. Šampóny z drogérie často obsahují silikony a parabeny, které vlasy zbytečně zatěžují. Zkuste sáhnout po kvalitním šampónu z přírodních ingrediencí, který je vyživí. Na Venira.cz najdete přírodní šampóny na suché, barvené nebo mastné vlasy. Využijte Venira slevový kód a získejte pro svůj nákup slevu.

 

Po létě je často nevyhnutné oživit i barvu. Po barvení nezapomínejte používat speciální péči, která jim dodá hydrataci a pomůže prodloužit stálost barvy.

 

Podzim bývá také obdobím, pro které je typické zvýšené vypadávaní vlasů. Jestli se situace ani po delší době nezlepšuje, nemusí už jít jenom o běžné sezónní vypadávaní vlasů, ale můžou vám chybět určité vitamíny a minerály. Jestli chcete mít jistotu, zvažte návštěvu trichologa, který určí přesnou příčinu a navrhne vhodné řešení.

 


Zdroj foto: Vasekupony.cz

« Zpět

reklama
reklama
Klan GUCCI
reklama
NICE MAGAZINE
Klan GUCCI