Nejnovější

Markéta

autor: @sm_michal


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 19x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

21.12.2021

Nakupujete-li investiční zlato, srovnávejte ceny

Autor: Jolana Holáňová

Nakupujete-li investiční zlato, srovnávejte ceny

Když si jdeme koupit nové boty, turistický batoh nebo třeba knihu, jsme zvyklí srovnávat ceny. Na internetu si porovnáme, kde danou věc koupíme nejlevněji, srovnáme i cenu poštovného, dobu dodání nebo důvěryhodnost daného internetového obchodu. Úplně stejně bychom měli postupovat při nákupu zlatých slitků.Investiční zlato nabírá na popularitě, i menší investoři konečně pochopili, proč se vyplatí uložit část svých úspor do tohoto drahého kovu. Peníze spolehlivě ochrání před inflací a z dlouhodobého hlediska uchová jejich hodnotu. Nesmíte však udělat chybu již na začátku – nakoupit příliš draze.


Nakupujeme stejné slitky jako Rakušané a Němci, ale dráž


Žádná česká mincovna zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Češi a Slováci se tedy musí spolehnout na slitky zahraniční produkce, u nás se prodávají zejména ty švýcarské. To je dobře, protože jsou ve světě ceněné a v budoucnu nebudete mít problém s jejich prodejem.


Proč si hlídat cenu zlatých slitků?


Problém však spočívá v tom, že tyto švýcarské slitky častokrát kupujeme za jiné ceny než třeba Rakušané a Němci. Stejný slitek by měl mít všude stejnou cenu. Svou roli samozřejmě může hrát kurz české koruny, avšak značné cenové rozdíly lze pozorovat i mezi českými prodejci.


Proč si hlídat cenu zlatých slitků?


Cenu zlata je třeba srovnávat


Před nákupem investičních slitků byste se tedy neměli dívat pouze na to, jaká je cena zlata na burze. Tohle kritérium je zásadní, nákup se vyplatí, pokud je cena zrovna nízko, ne když stoupá.


Dále byste však měli srovnávat i ceny mezi prodejci. Ten stejný slitek totiž můžete koupit za různé částky, které se liší i o více než 10 %. Cena by ovšem neměla být jediným kritériem, podle nějž si zvolíte obchodníka se zlatem. Důležitá je rovněž historie, potažmo důvěryhodnost daného obchodu.Zdroj foto: Zlatovna.cz, Zlate-mince.cz, Pixabay.com


« Zpět

reklama
reklama
Medical Esthet & Spa
reklama
NICE MAGAZINE
Medical Esthet & Spa