Nejnovější


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 19x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

11.08.2022

Kdy si pořídit venušiny kuličky a podle čeho je vybrat?

Autor: Jolana Holáňová

Kdy si pořídit venušiny kuličky a podle čeho je vybrat?

Tolik se o nich mluví, a tak jste po nich zatoužila i vy? Jenže podle čeho je vybrat? A potřebujete je vůbec? Pojďme se na venušiny kuličky podívat podrobněji.


Jsou kombinací erotické a zdravotní pomůcky, slouží totiž k posilování pánevního dna. Posilovat ho potřebují všechny ženy s přibývajícím věkem, obzvlášť ty, jež jsou čerstvě po porodu, nebo mají problémy s inkontinencí. Venušiny kuličky jsou však skvělé úplně pro každou z nás.


Kdy se hodí pořídit venušiny kuličky?


Obzvlášť užitečné jsou po porodu. Během těhotenství i porodu dostane pánevní dno dost zabrat, a tak je vhodné ho následně posílit. Samozřejmě ne ihned po porodu, je třeba počkat do konce šestinedělí, a pak začít pozvolna, jak to půjde. Hlavně nic nesmí příliš bolet.

Když už jsme u bolesti, venušiny kuličky jsou vynikajícím pomocníkem proti vaginismu, tedy stavu, kdy sex bolí, ačkoliv k tomu neexistuje žádná fyzická příčina. Některým ženám pomáhají také proti bolestivé menstruaci.

Pořídit si je ovšem může úplně každá žena. I když za sebou nemáte porod, inkontinence vás netrápí a sexuální život vám funguje zcela v pořádku, venušiny kuličky vám mohou přinést jenom pozitiva. Pevnější pánevní dno znamená lepší sexuální zážitky, silnější orgasmy. A nošení kuliček také není zrovna nepříjemné.


Kdy si pořídit venušiny kuličky a podle čeho je vybrat?

Podle čeho si vybrat první venušiny kuličky?


Popravdě řečeno je možné, že ty první vám nesednou dokonale. Existuje jich totiž celé množství. Různá je už velikost, běžná šířka je kolem 3 cm. Pokud raději cítíte plnost, volte větší rozměry, panny by měly sáhnout naopak po menších.

Jedny kuličky nejsou napořád. Pro začátek postačí například jedna venušina kulička nebo sada kuliček o nižší hmotnosti. Postupně je možné přecházet na těžší kuličky, případně kuličky s vnitřní kuličkou, jež se pohybuje. Ty je těžší udržet svaly pánevního dna uvnitř.

Kuličky bývají obvykle silikonové, tento materiál se dobře udržuje, stačí běžné dezinfekční mýdlo. Je dobré vědět, že kuličky s rýhami a záhyby se omývají trochu hůře, ne každý na to má trpělivost.

V neposlední řadě zvažte, zda by se vám líbily chytré venušiny kuličky, jež lze ovládat přes mobilní aplikaci. Kuličky dokáží například i měřit vaše cvičení!Zdroj foto: Sexio.cz, Pixabay.com, Pexels.com« Zpět

reklama
reklama
Medical Esthet & Spa
reklama
NICE MAGAZINE
Medical Esthet & Spa