Nejnovější

 

autor: darksome


Nejlépe hodnocená

..

autor: rosalia

hodnocení: 1,0 / 2x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

10.05.2021

Jak vybrat předtréninkový nápoj, který nezatíží žaludek a podpoří výkon?

Autor: Jolana Holáňová

Jak vybrat předtréninkový nápoj, který nezatíží žaludek a podpoří výkon?

Sportovci se často ptají, jaké jídlo je vhodné před tréninkem pro dosažení nejlepších výkonů. Stejně důležitá je i otázka, co pít před cvičením. Výběr nápoje ovlivňuje typ tréninku i očekávané výsledky.


Jiný nápoj zvolíte v případě silového nebo vytrvalostního tréninku, jiný na hodinu uvolňující a relaxační jógy. Roli hraje také to, zda si přejete spalovat tuky, budovat svalovou hmotu nebo se snažíte o zlepšení běžeckého tempa u půlmaratonu.

Kdy ještě stačí pitná voda

Obyčejná pitná voda stačí u kratších a méně intenzivních druhů cvičení, kdy nedochází k velké ztrátě tekutin a minerálů. Před cvičením vynechte bublinkové nápoje, které žaludek špatně tráví. Nejméně vhodné jsou pak slazené limonády.

Na povzbuzení a zahnání únavy si můžete půl hodiny před tréninkem dopřát jedno menší espresso. Každý organismus ale na kávu reaguje trochu jinak – u někoho třeba vyvolává zrychlené trávení, takže pozor na to.

Jaký zvolit předtréninkový nápoj?

Speciální sportovní nápoj hydratuje a dodává energii

U silových a vytrvalostních tréninků je nutno tělu kromě tekutin dodat i chybějící minerály. Proto jsou vhodné speciální předtréninkové nápoje, které hydratují a organismu dodají energii, oddálí únavu, brání vzniku křečí a podporují sportovní výkony.

Před tréninkem vás nabudí například nízkokalorický energetický nápoj Lift Off s příchutí citronu a limetky od Herbalife Nutrition. V jedné porci obsahuje 75 mg kofeinu, vitamín C a B-komplex a pouze 10 kalorií. Nápoj zakoupíte v distributorské síti Herbalife Nutrition.

Předtréninkový nápoj pro silový a vytrvalostní trénink

Další složky v nápojích závisí na požadovaných výsledcích. Při budování svalové hmoty investujte do kvalitního předtréninkového nápoje obsahujícího proteiny. Pro vytrvalostní sportovce jsou vhodné nápoje s obsahem sacharidů. Vždy myslete na to, že vhodný nápoj je zásadní nejen pro vaše výkony, ale i pro vaše zdraví.


« Zpět

reklama
reklama
Jazyková škola LITE
reklama
NICE MAGAZINE
Jazyková škola LITE