Nejnovější

20

autor: darianna


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 19x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

06.10.2021

Jak vybrat plotr? Zamyslete se především nad způsobem využití a materiálem

Autor: Jolana Holáňová

Jak vybrat plotr? Zamyslete se především nad způsobem využití a materiálem

Pokud se pohybujete v odvětví grafického designu nebo pracujete s velkoformátovými tisky, je jisté, že ke své práci budete nutně potřebovat tzv. plotr. Obvykle se jedná o poměrně velkou investici, a proto je dobré před nákupem zvážit všechna pro a proti. Správně vybraný plotr vám totiž může práci mnohonásobně ulehčit.Typy plotrů


V podstatě se jedná o velkoformátovou tiskárnu. Její nezbytnou součástí bývá tisková hlava, s jejíž pomocí dochází k samotnému tisku. Existují však i plotry řezací, které pomocí vyřezávacího nože vyřezávají do materiálu určenou šablonu. Pokud chcete obojí, je nejjednodušší pořídit si kombinovaný stroj, který zvládá obě funkce.


Řezací plotry mívají široké možnosti využití. Uplatní se v polygrafickém průmyslu, stavebnictví nebo strojírenském průmyslu. V některých pracích má doposud zcela nezastupitelnou úlohu. Je například nepostradatelný při výrobě bannerů, nápisů a dalších reklamních poutačů. Hodí se ale také k výrobě oblečení, jelikož díky němu snadno vytvoříte šablony pro výrobu.Co je při výběru důležité?


Ujasněte si, co od přístroje očekáváte. Zvažte především to, jaké by měl mít rozměry, materiál nebo životnost. To vám výběr může poměrně zásadně zúžit, čímž získáte lepší představu o nabídce. Podle druhu vašeho pracovního zaměření máte jistě představu o tom, s jakými materiály budete pracovat. Pokud například budete chtít řezat pouze plotrové samolepící fólie, snadno to zvládnete s nějakým levnějším modelem. Jestliže už ale chcete zpracovávat textilie nebo dokonce plasty, půjde cena přístroje nahoru.


Zvažte termolis


Velmi dobrým parťákem pro plotr bývá 3D termolis na potisk. V oblasti grafického designu najde tento přístroj také řadu využití. Použití této technologie vám může usnadnit práci a také přilákat klienty, neboť slibuje skutečnou preciznost.
Zdroj obrázku: jurra8 / Shutterstock.com


« Zpět

reklama
reklama
Medical Esthet & Spa
reklama
NICE MAGAZINE
James Bond - Není čas zemřít