Nejnovější

glamour6

autor: pavel_foto


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 19x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

28.04.2022

Jak vybrat nejlepší kolagen na pleť a vitamíny na vlasy?

Autor: Jolana Holáňová

Jak vybrat nejlepší kolagen na pleť a vitamíny na vlasy?

Těch šťastných, které mají dokonalou pleť a lesklé silné vlasy bez speciální péče, mezi námi zase tolik není. Spousta žen si ke krásné hřívě a zářivě hladké pokožce dopomáhá doplňky stravy. Vitamíny nebo třeba kolagenem. A vůbec se nemusíte bát tyto preparáty začít užívat třeba už po dvacátém roku věku.Tak jste dospěli k rozhodnutí začít užívat nějaké doplňky stravy, ale netušíte, podle čeho je vybírat? Pojďme se na téma výběru zaměřit více. Následující text rozhodně není určený pouze pro ženy, i muži mohou užívat kolagen na pleť či vitamíny pro bujnější vlasový porost, není na tom nic špatného.


Jak vybrat nejlepší kolagen na pleť a vitamíny na vlasy?


Jak poznat nejlepší kolagen na pleť?


Kolagen je jednou z bílkovin přirozeně se vyskytujících v našem těle, konkrétně tou s vůbec nejvyšším výskytem. Tvoří šlachy, vazy, cévy, rohovky, zuby a další části organismu. Vlivem stárnutí ho ovšem tělo dokáže vytvářet čím dál méně. Drasticky ho začne ubývat již po 20. roku věku.

Měli byste vědět, že existují čtyři typy kolagenu, v těle se vyskytuje největší množství kolagenu I. typu. Při výběru doplňku stravy pro pleť vás však musí zajímat spíš původ kolagenu. Nejlepší kolagen na pleť je ten rybí (mořský). Vepřový a hovězí kolagen se hodí spíše na podporu kloubů.


Jak vybrat nejlepší kolagen na pleť a vitamíny na vlasy?

Podle čeho vybrat nejlepší vitamíny na vlasy?


Tentokrát se budete muset podívat na chemické složení. Chtějte komplex mnoha vitamínů, zinek, selen, magnézium, kyselinu listovou, případně kyselinu pantothenovou a biotin. Tyto látky mají na vlasy pozitivní efekt. Výsledkem budou vlasy lesklé, zdravé, odolné proti třepení a hebké.

Na druhou stranu ani vitamíny vždy nedokážou zázraky, pokud holdujete špatnému životnímu stylu. Pro vlasy jsou důležité dostatek spánku a odpovídající pitný režim. Špatnou kvalitu vlasů může mít na svědomí i stres nebo další psychické problémy. Než tedy začnete vybírat nejlepší vitamíny na vlasy, zvažte ještě tyto faktory.Zdroj foto: Inspirativni.cz, Pexels.com


« Zpět

reklama
reklama
Medical Esthet & Spa
reklama
NICE MAGAZINE
Medical Esthet & Spa