Nejnovější

V bílých punčoškách...

autor: jordney.love


Nejlépe hodnocená

Glamour

autor: jordney.love

hodnocení: 1,0 / 2x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

19.01.2024

Jak v zimě bojovat s nedostatkem energie?

Autor: Jolana Holáňová

Jak v zimě bojovat s nedostatkem energie?

Pohádkové zimní krajiny jako vystřižené z pohlednic Josefa Lady a nespočet zimních sportů s sebou přináší radost, ale také nedostatek energie. Ať už mráz zalézá za nehty hodně, nebo jen trochu, slunce nám zkrátka za ty dlouho zimní měsíce chybí. Naštěstí existuje pár základních bodů, jak doplnit energii i jinak.Většinou narazíte na dvě skupiny lidí – ty, co zimu milují, a ty, co ji z hlouby duše nesnáší. Ať už patříte do kterékoliv, je potřeba si ji trochu vyšperkovat a pečovat o sebe a své zdraví možná o chlup víc než v jiných částech roku. Jak mít více energie není ve finále raketová věda.


Vyvážený jídelníček a dostatek pohybu


Přestože zima může svádět k zachumlání se pod peřinu a přečkání nečasů hezky v teple, nezapomínejte ani na pravidelný pohyb, který vás udrží v kondici a psychické pohodě. I když je venku chladno, vždycky můžete vyrazit alespoň na krátkou procházku, protáhnout se na cvičící podložce doma, nebo si jít třeba zaplavat. 

Pro zvýšení energie je velmi efektivní také vyvážené stravování: Rozhodně nevynechávejte bílkoviny, celozrnné produkty a ovoce i zeleninu. Ty jsou sice během zimní sezóny trochu dražší, ale poskytnou vám vyvážený a pestrý jídelníček, který vás během zimy nenechá padnout.


Jak v zimě bojovat s nedostatkem energie?


Doplnění vitamín D


Nedostatek slunečního světla může vést i k nedostatku vitamínu D. Naštěstí jej můžete doplňovat pomocí kapslí. Vhodné doplňky stravy s vitamínem D pomáhají posilovat imunitu a udržovat hladinu energie na optimální úrovni. 

TIP: Optimální denní dávka vitamínu D je 1000–2000 IU. Pro její pokrytí si pozorně čtěte příbalový leták u konkrétních produktů a dodržujte doporučené denní dávkování výrobcem. Rozdílnou denní dávku by měly přijímat malé děti, těhotné či kojící ženy a ženy po menopauze. Doporučenou dávku vám určí váš ošetřující lékař.


Jak v zimě bojovat s nedostatkem energie?


Relax a světlo


Úzkost a stres mohou být velkými spouštěči únavy a nedostatku energie. I během zimy (a hlavně během zimy) proto nezapomínejte na dostatečnou relaxaci. Meditace, jóga, plavání a dostatek spánku vám umožní cítit se po fyzické stránce o poznání lépe. 

I kratší dny mohou ovlivňovat náladu. Pokud je to možné, snažte se venku trávit alespoň část dne, kdy je ještě světlo.
Zdroj foto: Freepik.com, Pixabay.com, Kratomuj.cz


« Zpět

reklama
reklama
David Backham parfum
reklama
NICE MAGAZINE
RIMMEL