Nejnovější

 

autor: darksome


Nejlépe hodnocená

..

autor: rosalia

hodnocení: 1,0 / 2x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

29.05.2021

Jak na domácí parfém?

Autor: Jolana Holáňová

Jak na domácí parfém?

Jestli už máte svůj oblíbený parfém vybraný, znáte vůně známých značek a orientujete se ve světě parfémů, zkuste si rozšířit obzory domácí přípravou. Co se může zdát složité, překvapí svou dostupností. Zamyslete se, jaký je váš vkus, co se týče vůní, které upřednostňujete, které jsou vám naopak nepříjemné. To vše by se mělo do vaší přípravy parfému promítnout. Inspirací vám mohou být oblíbené kytičky, ke kterým třeba na jaře ráda přičichnete.Základ, srdce, hlava – 3 důležité složky parfému


Všechny parfémy se skládají ze základu, srdce a hlavy.

Základ se skládá z tzv. nízkých tónů, pod kterými si můžeme představit těžší vůně.

Srdce obsahuje esenciální olejíčky.

Do hlavy se přidávají vrchní, lehčí tóny vůní.


Alkoholové a nealkoholové parfémy


Parfémy mohou být jen na bázi oleje nebo také s alkoholem. Alkoholové směsi jsou už hotová alchymie, se kterou můžete experimentovat podle vlastního uvážení.


Recept na parfém z fialek:


Budete potřebovat hrníček a půl okvětních lístků fialek, stačí šálky. Omyjte je a povařte s destilovanou vodou. Na mírném plamenu pak zahřívejte ještě dvě hodiny. Sceďte, nechte vychladnout a můžete ihned používat.


Varianta s alkoholem:Okvětní lístky naložte do nádoby s olejem a nechte v něm louhovat 24 hodin na slunci. Takhle opakujeme několik dnů, klidně i dva týdny. Vždy scedíme a dodáme k oleji nové lístky, dokud nezačne pronikavě vonět. Přidáme pak alkohol, nejlépe průhledný, může být třeba vodky. Promísíme, necháme odpočinout a můžeme používat.Tipy na vůně, které můžete přidávat:


Nízké tóny: Jasmín, skořice, santalové dřevo, vanilka, borovice.

Střední tóny: Levandule, růže, heřmánek, bazalka, vavřín.

Vysoké tóny: Citrusy, teatree, máta, šalvěj.


Tuhý parfém


Naprostá pecka je tuhý parfém, na který vám stačí jen dvě ingredience – máslo a olej. Máslo použijte přírodní, třeba bambucké, oleje vyberte z éterických podle vlastního vkusu.  Vše pak za tepla smíchejte a nalijte do kelímku nebo jiné formičky. Použijte dostatečné množství oleje, protože potřebujete silnou koncentraci vůně. Tuhý parfém je praktický, v menším odlitku ho můžete mít třeba jako tyčinku do kabelky.Zdroj foto: FreePik.com


« Zpět

reklama
reklama
Jazyková škola LITE
reklama
NICE MAGAZINE
Medical Esthet & Spa