Nejnovější

20

autor: darianna


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 19x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

17.09.2021

Hořčíkový olej lze aplikovat přímo na postižené místo

Autor: Jolana Holáňová

Hořčíkový olej lze aplikovat přímo na postižené místo

Asi každý ví, že na křeče se doporučuje zvýšit příjem hořčíku. Málokdo však tuší o existenci hořčíkového oleje. V případě křečí jsme zvyklí vydat se do lékárny a pořídit si magnézium ve formě polykacích kapslí, případně rozpustných tablet. Olej je přitom mnohem efektnější a působí rychleji.Polykací kapsle mají dva problémy. Tím prvním je rychlost vstřebání. Než se prášek dostane do střev a tělo ho vstřebá, nějakou chvilku to trvá. Lidé se zažívacími potížemi navíc jejich účinek vůbec nemusí pocítit. Mnozí totiž dokáží využít jen velmi malé množství obsaženého hořčíku. Rozpustné tablety mají podobné mouchy, a ještě ke všemu se častokrát stává, že ani nepřijmete plné množství hořčíku. Vzpomeňte si, kolikrát jste našli zbytek rozpuštěné tablety na dně sklenky.


Hořčíkový olej místo toho působí lokálně


Pokud se bavíme o hořčíkovém oleji, máme na mysli olej pro zevní použití. Není tedy určen k polykání, nýbrž k aplikaci přímo na postižené místo. Pokud sháníte hořčík kvůli křečím a svalovým záškubům, hořčíkový olej je ideální, protože se dá vmasírovat či natřít přímo tam, kde ho potřebujete, a nemusíte zdlouhavě čekat na vstřebání. Je vynikající jako rychlá pomoc.
Hořčíkový olej se snadnou aplikací a vysokou účinností

Zatímco hořčík v tabletách lze sehnat od hromady výrobců, ve formě oleje u nás ještě příliš rozšířený není, což je velká škoda. Na jeho popularizaci se podílí e-shop WoldoShop, který prodává kvalitní produkty ověřené německým trhem.


Magneziový olej dodává ve spreji pro snadnou aplikovatelnost. Jde o olej z přírodního zdroje Zechstein. V 5 ml tohoto oleje najdete 508 mg hořčíku, což je dostatečná dávka pro okamžitou úlevu od křečí, bolestí svalů, svalového napětí, svalového zranění či prostě jen k relaxaci. Nedostatkem hořčíku údajně trpí jeden ze tří Čechů, tak proč ho nedoplnit formou oleje, který využijete při masáži i jako přísadu do koupele?Zdroj foto: Woldoshop.cz, Pixabay.com


« Zpět

reklama
reklama
Medical Esthet & Spa
reklama
NICE MAGAZINE
James Bond - Není čas zemřít