Nejnovější

V bílých punčoškách...

autor: jordney.love


Nejlépe hodnocená

Glamour

autor: jordney.love

hodnocení: 1,0 / 2x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

20.03.2024

3 nejlepší typy látek: Snadné a kvalitní šití pro začátečníky i pokročilé

Autor: Jolana Holáňová

3 nejlepší typy látek: Snadné a kvalitní šití pro začátečníky i pokročilé

Vybrat ideální materiál látky pro svůj projekt se někdy může zdát složité, nabídka je totiž rozmanitá. Přinášíme vám tipy na tři základní látky, které jsou univerzální, snadno se s nimi pracuje a nabízí skvělý komfort.Bavlna


Naprostou klasikou je bavlna. Patří mezi nejoblíbenější materiálové látky, a to zejména díky tomu, jak je všestranná. Ušít si z ní můžete v podstatě cokoli – ať už chcete oblečení či třeba bytové dekorace nebo praktické vybavení. Jde o prodyšný materiál, který je příjemný na nošení. Navíc je poměrně odolný, tedy dlouho vydrží. Šití z bavlny navíc zvládne každý, látka je poddajná a dobře se s ní pracuje.


3 nejlepší typy látek: Snadné a kvalitní šití pro začátečníky i pokročilé


Len

 

Vedle bavlny se nabízí další přírodní materiál s řadou výhod. Len se hodí pro šití oblečení, ale i utěrek či třeba prostírání. Výhodou je jeho trvanlivost. S každým praním se stává ještě pohodlnější na nošení, jelikož měkne. Dokáže dobře pohlcovat vlhkost a rychle schne, hodí se tedy pro zimní i letní období. Je však třeba počítat s tím, že lněné oblečení vyžaduje šetrnou údržbu – nevydrží vysoké teploty jako bavlna. Perte ho proto na nižší teplotu a otáčky.


Viskóza

 

Jednou z dalších skvělých možností je látka viskóza. Vyniká především svou prodyšností, je měkká a splývavá. Ušít z ní lze poměrně snadno rozmanité oblečení. Hodí se zejména pro letní kousky. Je univerzální – vytvoříte z ní příjemné oblečení na doma, ale i pro společenské události. Údržba je přitom jednoduchá, přičemž má materiál dlouhou životnost.

Kvalitní materiály jsou základem úspěšného šití. Tyto tři představují skvělý základ, ze kterého můžete tvořit. Pokud patříte mezi začátečníky, procvičte své dovednosti nejprve na jednodušších projektech. Nedělejte si těžkou hlavu z případných nezdarů, ty jsou součástí procesu učení.
Zdroj obrázku: katyamaximenko / stock.adobe.com


« Zpět

reklama
reklama
Medical Esthet & Spa
reklama
NICE MAGAZINE
MAX FACTOR