Nejnovější

Marek

autor: mikysuto


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 18x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

28.08.2009

SOUTĚŽ o tři knížky detektivního románu Ohnivé kimono

Autor:

SOUTĚŽ o tři knížky detektivního románu Ohnivé kimono

Tři z vás nyní můžou získat ceny od vydavatelství Metafora, knížku detektivního románu z Japonska konce 17. stol. Ohnivé kimono. Portál IK a Metafora vám přináší jednoduchou soutěž. Odpovězte na soutěžní otázku a odpověď zašlete na e-mail: soutez@inspirovanikrasou.cz. Do předmětu zprávy napište „soutěž Ohnivé kimono". Soutěžní otázka: Jaký titul ze stejné série z Japonska z konce 17. stol. již vyšel? a) Navoněné kalhoty b) Samurajova milenka nebo c) Cesta zrady


Pokračování úspěšné série detektivních románů z Japonska konce 17. stol.

Přes čtyřicet let pohřbené kosti zavražděného hrozí zahubit šógunova komořího Sana i jeho rodinu… Pokračování úspěšné série detektivních románů z Japonska konce 17. stol.

Pod vyvráceným stromem se objevily kosti, pohřbené už víc než čtyřicet let. Jsou to pozůstatky šógunova bratrance, který kdysi zmizel při požáru. Šógun si samozřejmě přeje, aby se celá věc vyšetřila, a tím, kdo má nelehký případ vyřešit, není nikdo jiný než jeho komoří Sano.
K Sanově hrůze ale vše nasvědčuje tomu, že s dávnou vraždou má něco společného jeho vlastní matka! Musí rychle jednat, ale nepřátelé mu ztěžují situaci a všechno se mu hroutí pod rukama. Tryskem ubíhající děj plný překvapivých zvratů nenechá čtenáře vydechnout, a všechno, co se už zdálo jasné, je najednou úplně jinak. Kdo je vrah? O čem to mluví všichni svědkové? Koho to vlastně popravili a kdo je tajemným mužem v pozadí?

Mezitím v blízkém městě Edu zaútočili vojáci na paní Reiko, manželku Sana Ičiró, detektiva z vrsty samurajů, který se dostal k moci a vlivu u šógunova dvora. Zdálo se, že vojáci, kteří napadli Reiko, patřili nejzapřísáhlejšímu Sanovu nepříteli, pánovi Macudairovi, který však popřel, že by za to nesl odpovědnost. Jestliže se však oba soci nepřiznali k vině za podobné činy, kdo tedy byl za ně zodpovědný?
Právě, když začal Sanův svár s Macudairou vést k válce, nařídil šógun Sanovi, aby vyšetřil, původ záhadné kostry, pohřbené s meči šógunova bratrance, který zmizel o čtyřicet let dříve onoho večera, kdy jedno proklínané kimono způsobilo požár, který téměř zničil celé město.
Sano a Reiko byli náhle přinuceni poradit si s nebezpečnými, dlouho pohřbenými tajemstvími, které ukazovaly jako na možného viníka na Sanovu matku. Šógun dal Sanovi a Reiko pouhé tři dny na to, aby očistili její jméno – jinak přijdou nejen o své postavení u dvora, ale i o život.

Již vyšlo: Bundori, Cesta zrady, Tetovaná konkubína, Samurajova žena, Černý lotos, Tajný deník paní Vistárie, Palác Dračího krále, Navoněný rukáv, Dotek smrti, Rudá chryzantéma, Šinjú, Sněhová císařovna

Laura Joh Rowlandová
Ohnivé kimono

Formát 129 x 206 mm, vázaná s přebalem
347 stran, 299,- Kč
ISBN 978-80-7359-206-6
EAN 9 788073 592066

« Zpět

reklama
reklama
VENIRA.cz
reklama
NICE MAGAZINE
VENIRA.cz