Nejnovější

V přírodě

autor: matrix1982


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 17x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

23.01.2018

Zničené vlasy, aneb když zima řádí

Autor: Jolana Holáňová

Zničené vlasy, aneb když zima řádí

Zima představuje náročné období pro celé naše tělo, vlasy nevyjímaje. Nepříznivé klimatické podmínky jim dávají pořádně zabrat, a tak mohou působit unaveně, zplihle, nezdravě. I pokožka hlavy zažívá krušné chvíle, je citlivější, podrážděná, přesušená, objevuje se nepříjemné svědění i lupy. Co s tím?


Investujte do kvality

V zimě je třeba věnovat naší kštici speciální péči. Investujte proto do kvalitní vlasové kosmetiky a vybírejte produkty, které jsou speciálně určené pro váš typ vlasů. Pokud si nevíte rady, obraťte se přímo na vašeho kadeřníka, který vám doporučí, co je pro vás vhodné. Šampon musí být dostatečně šetrný nejen k vaší kštici, ale i pokožce hlavy, aby nezpůsobil její podráždění. Nezapomeňte, že krásné a zdravé vlasy mohou vyrůst pouze ze zdravé pokožky. Bedlivě prostudujte složení jednotilivých přípravků, jestli se v nich nepíše o chemických látkách. Obvykle je najdete pod názvy jako SLS nebo SLES, což jsou sulfáty, které narušují ochrannou bariéru kůže.

Povolejte přírodu

Sáhněte raději po účinných přípravcích pro řidké vlasy, které jsou šetrné k vašim kadeřím i k celému vašemu organismu, a to i při dlouhodobém používání. Kromě šamponů nezapomínejte ani na kondicionéry, které poskytnou dostatečnou výživu i hydrataci, a jednou za čas jim dopřejte také vzpruhu v podobě masky na vlasy. Při výběru se držte přípravků z jedné řady, protože látky v nich obsažené na sebe navazují a vzájemně se doplňují.

Nechte si vytvořit správný střih

Omezte používání tepelných pomocníků, tedy fénů, kulem a žehliček. Pokud se bez nich opravdu nedokážete obejít, pak je alespoň nastavte na co nejnižší teplotu a vždy použijte i adekvátní stylingový přípravek, který jim poskytne dostatečnou tepelnou ochranu. Nejlepší ale bude, když si u kadeřnice necháte vytvořit ten správný střih, díky němuž se při úpravě účesu obejdete zcela bez těchto elektrických přístrojů.

Pohlídejte si jídelníček

Zaměřte se také na kvalitu vaší stravy. V tomto případě totiž platí, že jste to, co jíte. Na vašem jídelníčku by tak nemělo chybět dostatek vitamínů a minerálů, které podporují rychlejší růst vlasů. Soustřeďte se především na vitamin A, C, B-komplex, vápník a křemík. Především vegetariání a vegani musí ohlídat dostatek železa, které se hojně vyskytuje v červeném mase a játrech. Tak dostaňte vaše vlasy pod kontrolu a vytvořte z nich vaši nejkrásnější přednost!

« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Baletní akademie Adély Pollertové