Nejnovější

Y.A.R.O.

autor: dischmen


Nejlépe hodnocená

...

autor: tristis009

hodnocení: 1,9 / 12x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

13.12.2016

Zhubněte za pomoci šetrné laserové liposukce!

Autor: Jolana Holáňová

Zhubněte za pomoci šetrné laserové liposukce!

Trápí vás nevzhledné tukové polštářky v oblasti bříška, hýždí, stehen nebo boků? S věkem přichází i jiné nepříjemnosti, jako jsou povislá kůže a podbradek. Kde klasická liposukce nepomůže, přichází na řadu modernější laserová asistovaná metoda. Upravit lze koneckonců i faldíky v oblasti kolenou a lýtek. V čem spočívá a pro koho je laserová liposukce primárně určena? Jak probíhá a na co se připravit po samotném zákroku?


Co je laserová asistovaná liposukce?

Laserová metoda odsávání tuku je chirurgický zákrok využívající roztoku, který znecitlivuje odsávanou tkáň a napomáhá rozvolnění tukových buněk. Tuk se rozpouští působením laserového paprsku a odsává tenkou kanylou. Laserový přístroj vytváří polarizované světlo o dvou různých vlnových délkách. Laser tedy jednak působí na tukovou tkáň a zároveň vypíná pokožku. Velice efektivně a bez přetrvávajících jizev laserová liposukce modeluje postavu a poradí si i s partiemi, jež dlouhodobě odolávají klasickým metodám hubnutí. To jsou především problematické oblasti břicha, boků, hýždí, paží, stehen, ale i lýtek a podbradku.

Výhody laserové metody oproti klasické liposukci

Laserová liposukce je daleko méně invazivní než klasické metody odsávání tuku. Nezůstávají po ní jizvy, jen drobné vpichy na kůži, které časem vymizí. Laserová metoda nabízí kratší dobu rekonvalescence, zákrok je rychlý a většinou nevyžaduje celkovou narkózu. Jde jednoznačně o bezpečnou metodu s minimální ztrátou krve. U ošetření malých oblastí někdy ani není nutné odsávání tuku, celkový zásah do těla je tedy nepatrný. Laserové odsátí tuku zmírňuje příznaky celulitidy a nezůstává po něm povislá pokožka, což ocení především starší pacienti, jejichž kůže již není tak elastická. Efekt na postavě lze vidět v podstatě okamžitě po provedení chirurgického úkonu.

Kdy podstoupit liposukci?

Zákrok je vhodný jen pro zdravé pacienty, za žádných okolností se neprovádí pacientům, kteří berou léky na ředění krve. Předpokladem je také dostatečná pružnost pokožky, metoda je však vhodná i pro starší pacienty ve věku od 40 do 50 let. Většinou lékaři nedoporučují volit liposukci jako náhražku zdravého pohybu a změny životního stylu, rozhodně to není řešení obezity. Odsátí tuku je ovšem přijatelná metoda, když všechny ostatní techniky hubnutí dlouhodobě selhávají. Je frustrující držet dietu a cvičit bez výsledků, protože některé vrozené oblasti tukových polštářů lze odstranit jen stěží. Podbradku a valů na pažích se také sami bez pomoci nezbavíte.

Jak probíhá laserová liposukce?

Před samotným chirurgickým zákrokem je nutné podstoupit vyšetření, při němž chirurg zhodnotí váš celkový zdravotní stav a řekne vám, zda jste vhodným kandidátem pro tento druh zásahu do těla. Laserové odsátí tuku se většinou obejde bez hospitalizace na klinice, probíhá totiž ambulantně v lokální anestezii, ne v celkové narkóze. Po konzultaci s odborníkem lze v lokální anestezii odsát tuk i ve dvou partiích současně. Pro liposukci tří lokalit v jednom zákroku je již většinou zapotřebí celkové narkózy. K odsávání tuku se užívá speciální laserový přístroj, který pracuje ve dvou vlnových délkách. Jedna rozpouští tuk, zatímco druhá stimulací podkožního kolagenu ošetřuje a vypíná pokožku v problémové oblasti. Tuk se odsává laserovou kanylou. Více o zákroku zde.

Péče po liposukci

Většinou není nezbytná pracovní neschopnost, ale tělo je určitě zapotřebí šetřit kvůli riziku trombózy. Tak jako u každého druhu liposukce se po tomto druhu zásahu nosí elastické prádlo po dobu minimálně 14 dní, ideálně však 4-6 týdnů. Ze začátku se prádlo nosí v noci i přes den, další 2 týdny už jen přes noc. Stahování kůže (retrakce) probíhá ještě zhruba dlouhé tři měsíce, kompresní návleky vám k tomuto účelu tedy výrazně napomohou. Dlouhodobě je potom nutné dodržovat zásady zdravého životního stylu, aby se problém neopakoval. Začít cvičit po zákroku se doporučuje po individuální konzultaci s lékařem.

V článku byly využity odborné informace a fotografie před/po z webů: www.perfectclinic.cz a www.uem.cz.

.

« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival