Nejnovější

Michal Drápela - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

07.09.2007

Zdravý má zelenou - ZELENÉ POTRAVINY - mladý ječmen

Autor:

Zdravý má zelenou - ZELENÉ POTRAVINY - mladý ječmen

Na českém trhu se začínají prosazovat zelené potraviny, které léčí. Unikátním způsobem v sobě spojují dva základní předpoklady zdravé výživy: schopnost dodat organismu všechny potřebné látky a současně z něj odvést látky škodlivé, takže sytí a čistí (detoxikují) současně.


„Ať už bylo otcem nemoci cokoliv, její matkou byla špatná strava.“

čínské přísloví

Nikdo z nás pravděpodobně neprožil dětství a dosavadní život ve zvláštních podmínkách – na horách, s čistou vodou ze studánky, pestrou domácí stravou, dostatkem pohybu a v izolaci od civilizačního stresu… Takže na nás zhoršující se životní prostředí bohužel působí negativně. Zhoršené vlivy v nás vyvolávají nerovnovážný stav, který může přejít z lehkých psychických nebo fyzických obtíží v závažnou nemoc. Každý organismus samozřejmě reaguje jinak podle genetické výbavy a dalších faktorů.

 

Každý z nás má však možnost převzít odpovědnost za své zdraví do svých rukou. Co můžeme aktivně udělat? Zlepšit pitný režim, dýchat čerstvý vzduch při procházkách přírodou, sportovat, relaxovat, vyhýbat se stresu a především zlepšit stravu. Zelené potraviny jsou ideální řešení pro zdravé i nemocné.

Jedná se o komplexní potraviny, což v praxi znamená, že obsahují v optimálním poměru všechny živiny a vitamíny nutné ke správné funkci našeho těla. K nejdůležitějším účinkům patří: zpomalení stárnutí buněk, posílení imunitního systému, nastolují v organismu acidobazickou rovnováhu, chrání oběhový systém, působí jako výjimečný antioxidant i přírodní analgetikum, předcházejí depresím…

 

Největší úspěch sklízí mladý ječmen, který má na organismus pozitivní vliv hlavně díky vysokému obsahu chlorofylu. Léčí nemoci kůže včetně akné, pomáhá při nadváze, je účinný proti zácpě, zlepšuje krevní obraz, pomáhá při normalizaci hladiny cukrů v krvi, reguluje hladinu cholesterolu, dokonce působí jako prevence proti rakovině. Dále zlepšuje?spánek, myšlení,?paměť a prospívá diabetikům, alergikům i budoucím maminkám a miminkům.

 

Na závěr pár praktických rad:

Chystáte se za sluníčkem? Nejen, že pravidelné pití mladého ječmene připraví vaši kůži na sluneční záření, ale namíchaný zelený nápoj nalijte do lahve s mechanickým rozprašovačem a po opalování postříkejte pokožku. Účinek předčí jakoukokliv poopalovací emulzi.

 

Koukáte dlouho na monitor nebo se chystáte na dlouhou noční jízdu autem a bolí vás oči? Zkuste do zeleného nápoje namočit tamponek a na chvíli přiložit na unavené oči.

 

Stačí zařadit do svého jídelníčku zelené potraviny, které všechny negativní vlivy elegantně potlačí (mladého ječmene se standardně užívá denně 1 čajová lžička rozmíchaná ve vodě nalačno). Balení na 3 měsíce se prodává za 1575 Kč.

 

 

Více informací: www.zdravimazelenou.cz

« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival