Nejnovější

Tomáš Vágner - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 18x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

04.02.2021

Zdravotní obuv udrží vaše nohy krásné a přitažlivé. Na co si dát pozor při jejím výběru?

Autor: Jolana Holáňová

Zdravotní obuv udrží vaše nohy krásné a přitažlivé. Na co si dát pozor při jejím výběru?

Při snaze zachovat si zdraví, mládí a krásu se často zapomíná na nohy, zejména pak na chodidla. Velký vliv na jejich špatný stav má obuv, jejíž výběr často lidé podceňují. Pakliže chcete mít zdravé a krásné nohy, je dobrým řešením používat zdravotní obuv.Pod pojmem zdravotní obuv si lze představit nejen kvalitní boty z hlediska ochrany zdraví, ale i precizně vyrobené a elegantně vyhlížející modely, s nimiž si rozhodně neuděláte ostudu. Pěkným příkladem je třeba zdravotní obuv Santé. Produkty této české firmy se těší poměrně velké oblibě, navíc jsou dostupné v řadě variant.

Obuv Santé splňuje veškeré požadavky z hlediska ochrany zdraví a krásy chodidel. Především díky zvoleným materiálům, které jsou citlivé k pokožce a mají vysokou prodyšnost. Kromě toho se ale výrobce zaměřuje na ergonomii obuvi.

Pozor na rozměry a tvary obuvi


U zdravotní obuvi jsou dvojnásob důležité tvary. Ovlivňují pohodlí při chůzi. Je faktem, že zdravotní obuv se například nevyrábí na vysokých podpatcích. Ty totiž výrazně zatěžují prsty na nohou a jejich kloubní části. Zároveň dochází k větší námaze svalstva, což prakticky ihned způsobuje křeče, v delším časovém horizontu pak ještě závažnější problémy.


Velikost a špičky bot


Zásadním bodem je samozřejmě velikost bot. Zdravotní obuv se vyznačuje především tím, že dává prostor pro prsty tak, aby se na sebe navzájem netlačily, potažmo během chůze nedocházelo k jejich nepřirozenému krčení. Proto má obvykle zdravotní obuv dostatečně širokou, spíše kulatější špičku. V botách s ostrými špičkami dostávají prsty mnohem více zabrat, příliš se tísní a krčí, což vede k otlačeninám, ale také například ke vzniku nepříjemného jevu v podobě vbočených palců, což prsty opticky nedělá zrovna krásnými.

Za zdravotní obuv se nebojte připlatit pár korun navíc. Jde o vaše zdraví a komfort při chůzi, na čemž se nevyplatí šetřit.


Zdroj foto: Celar.cz


« Zpět

reklama
reklama
Medical Esthet & Spa
reklama
NICE MAGAZINE
Medical Esthet & Spa