Nejnovější

n

autor: fredka


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 18x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

12.04.2019

Zdravotní obuv má pozitivní dopady na vaše zdraví, a navíc i skvěle vypadá

Autor: Jolana Holáňová

Zdravotní obuv má pozitivní dopady na vaše zdraví, a navíc i skvěle vypadá

Pokud musíte nosit specifickou pracovní obuv každý den, je důležité si uvědomit, co vlastně ty dlouhé hodiny máte na nohách, a jaký vliv to má na vaše zdraví. Abyste předešli různým zdravotním neduhům, vsaďte na kvalitní zdravotnickou obuv, která maximálně podporuje zdravou chůzi.


V čem zdravotní obuv pomáhá?

Dlouhodobé používání nekvalitní obuvi má za následek nejen běžné bolesti nohou, ale může vyústit v mnohem závažnější problémy, jako jsou například bolesti zad. Zejména pokud se potýkáte s určitými dysbalancemi, měla by pro vás být zdravotní obuv samozřejmostí. Pomůže vám s jejich napravováním a v žádném případě váš stav nebude nadále zhoršovat, což by se vám u jiných běžných bot mohlo snadno přihodit. 

V první řadě ale zdravotní obuv znamená pohodlnější nošení. Svoji nohu nebudete mít napěchovanou ve tvaru a materiálu, který vám je nepříjemný a tlačí vás. Preventivně s ní předejdete problémům ať už s nohami samotnými, nebo se zády, držením těla, deformovanými prsty či obyčejnými puchýři. Zdravotnická obuv je také velmi hygienická, často disponuje antibakteriální úpravou, nemusíte se tak bát ani plísní na nohou. 

Jak by měla správná zdravotnická obuv vypadat?

Zdravotní pantofle či jiný druh obuvi musí především dobře sedět na noze. To znamená, aby bota chodidlo dokonale obklopovala, ale zároveň mu poskytovala dostatečný prostor, zejména v prstové části. Zde by měla být bota rovněž nejvíce ohebná. Tuhá a nepoddajná obuv snižuje komfort nošení a je příznakem výše zmíněných problémů. 

Uvnitř boty by mělo docházet k minimálnímu pohybu, o to se stará pevný opatek a anatomické tvarování. Důležitý je také použitý materiál. Za ideální se považují přírodní materiály (textil, useň), které jsou měkké, prodyšné a dobře absorbují vlhkost. Správná zdravotní obuv se přizpůsobí vaší noze, nikoliv naopak. 

I zdravé obutí může být stylové

Často, především pak u žen, panuje dilema, jestli si pořídit boty, které skvěle vypadají, ale jsou méně pohodlné, nebo jít tvrdě za komfortem. Dámská zdravotní obuv přináší odpověď. Dnes již vypadá velmi dobře a slouží jako stylový doplněk, který lze obout nejen v práci, ale i k vašim volnočasovým outfitům. 

Pokud nosíte specifickou obuv pravidelně, pohodlí by mělo vždy zvítězit, minimálně kvůli ohledům na vaše zdraví. Neznamená to ale, že musíte kompletně slevit ze svých požadavků na líbivý design.


« Zpět

reklama
reklama
Jazyková škola LITE
reklama
NICE MAGAZINE
Baletní akademie Adély Pollertové