Nejnovější

Michal Drápela - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

30.04.2017

Zařizujete interiér? Víte, jak vybrat křeslo?

Autor: Jolana Holáňová

Zařizujete interiér? Víte, jak vybrat křeslo?

Plánujete přestavbu bytu a přemýšlíte, jak vybrat ten správný nábytek? Důležitou součástí jsou i křesla. Existuje celá řada typů a druhů, které se liší čalouněním, designem, velikostí a podobně. Výběr ideálního křesla do vašeho interiéru nemusí být nic složitého, když víte, na jaké parametry máte koukat.


Kam křeslo umístíte?

V první řadě záleží na tom, kde bude křeslo umístěno. Své využití najde v obývacím pokoji, pracovně, ale i ložnici. Stačí ho umístit do oblíbené části bytu a hned máte postaráno o útulný koutek pro relaxaci a pohodové chvilky. Nejčastěji se křesla dávají do obývacích pokojů, kde slouží jako místo pro pohoštění návštěv a trávení večerů s rodinou. V takovém případě jsou součástí sedacích souprav, ale dají se pořídit i samostatně.

Čalounění a design

Při výběru křesla záleží na jeho celkovém vzhledu. Vybrat si můžete buď umírněný design, který odpovídá dalšímu zařízení místnosti, ale je možné vsadit i na odvážnější variantu v podobě kontrastního a pestře barevného křesla, které vytvoří pomyslný hlavní bod v místnosti. Roli hraje i materiál čalounění. Klasická kožená křesla z pravé či umělé kůže mají dlouhou životnost za předpokladu, že se o ně správně staráte. Krásně vypadají i dvojkřesla s látkovým čalouněním. U této varianty nemusíte tolik dbát na pravidelnou údržbu, ale je dobré dát si pozor na skvrny od polití barevnými nápoji či ušpinění od barev.

Jaké jsou aktuální trendy?

Aktuálními trendy jsou rozhodně jednoduché linie a čistý design. Do popředí se dostává i praktické využití křesel. Stále více jsou oblíbená rozkládací křesla, která v případě potřeby nabídnou prostor pro spaní. Pro více prostoru a jako náhrada za pohovku slouží dvojkřesla. V nabídce najdete i křesla s úložným prostorem, kam v případě potřeby dáte méně důležité věci. Samozřejmostí při výběru bez ohledu na trendy zůstává pohodlnost a požadavek příjemného posezení.

.

« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival