Nejnovější

Michal Drápela - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

26.02.2017

Vrtání zubů? Ne, děkuji

Autor: Jolana Holáňová

Vrtání zubů? Ne, děkuji

Zubní vrtačka a jehla, to je kombinace, která děsí hodně lidí a hlavně dětí. Máme pro Vás dobrou zprávu. Je tu revoluční léčba začínajících kazů a bílých skvrn bez vrtání!


Až do teď měli zubní profesionálové jen dvě možnosti, jak léčit zubní kaz: použít fluoridy a jiné druhy ošetření s cílem remineralize zubní skloviny ve velmi raných stádiích nebo "počkáme a uvidíme" až nastane čas na „vrtání a plombování“. Metoda ICON představuje úplně nový, revoluční přístup k léčbě začínajících a povrchových zubních kazů. Tato průlomová mikro-invazivní technologie vyplňuje a posiluje demineralizovanou sklovinu bez vrtání nebo anestezie.

Lečte dříve – zachovejte déle

Začínající zubní kaz vede ke změně odstínu na hladkém povrchu zubu: t.j. bílé skvrny. Až do teď, neexistovalo žádné uspokojivé řešení pro léčbu těchto bílých skvrn, které se často vyskytují po sejmutí rovnátek. Mezizubní prostory jsou v ohrožení nejvíc, protože je také problém je vyčistit. Kazy se v těchto místech tvoří docela snadno, ale je těžké je odhalit a pro zubního lékaře se tam fyzicky dostat. Invazivní léčba vede k velké ztrátě zdravé struktury zubu. Zejména v případech mezizubního kazu musí být odstraněn nepřiměřený poměr zdravého zubu k zubnímu kazu.

Kyseliny v ústech napadají sklovinu a způsobují vyplavování minerálů zubní skloviny. Zub se stává porézním. Po ošetření ICON se systém pórů uzavře a kyseliny tak nemůžou proniknout do skloviny, tím se zastaví progrese kazu v rané fázi. Léčbou zubního kazu bez vrtání se prodlouží délka života zubu.

Kaz v počáteční fázi bude, díky proceduře ICON, po zákroku vypadat jako okolní zdravá sklovina. To poskytuje vysoce estetickou alternativu k mikro-abrazivním a regeneračním ošetřením chránícím před bílými skvrnami - vše v jedné jednoduché léčbě zubního kazu, bez použití stomatologické vrtačky! Tento nový způsob může být tedy použit pro estetické ošetření předních zubů, kde vzhled hraje důležitou roli.

Rychlá, jednoduchá léčba během jediné návštěvy

ICON je první postup léčby zubního kazu k překlenutí období mezi prevencí a restaurováním, naleznete ho na pražské nebo teplické pobočce kliniky Mediestetik. Lékař při tomto ošetření nanáší na zub různé mineralizační pasty, které likvidují kaz a zároveň posilují zub. Nechají se působit po dobu dvou minut, tento proces může být opakován 3-4krát v závislosti na hloubce defektu zubu. Jednotlivé kroky ošetření zahrnují: leptání, sušení a infiltraci, provádí se tzv. aproximálním aplikátorem vyrobeným z ultratenké folie.

Zastavte šíření zubního kazu již v jeho počátcích bezbolestně a prodlužte tak život svým zubům.

.

« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival