Nejnovější

Michal Drápela - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

03.05.2018

Virtuální sídla a jejich setrvalý úspěch

Autor: Ivo Mikolášek (MENHOUSE.cz)

Virtuální sídla a jejich setrvalý úspěch

Využití virtuálního sídla v některém z větších měst k provozování živnosti se mezi našimi podnikateli těší nejenom značné, ale též dlouholeté oblibě. Na tomto faktu mnoho nezměnily ani některé právní úpravy, z nichž ta nejzásadnější zrušila pravidlo o místní příslušnosti a umožnila tak daňovým i jiným úřadům provádět kontroly podnikajících subjektů napříč celou republikou. Jedním z důvodů, proč se některé z firem v minulosti rozhodly pro tento způsob podnikání, byla totiž výrazně menší pravděpodobnost takových kontrol ve velkém městě a to právě vzhledem k výrazně vyšší koncentraci zde registrovaných firem. Přestože už tyto pohnutky ztratily své opodstatnění, existuje stále mnoho dobrých důvodů, proč se pokusit svůj byznys provozovat právě za využití virtuálního sídla.


Virtuální sídlo a doplňkové služby

Je zřejmé, že podnikatelé využívají služeb virtuálních kanceláří čím dál častěji. Rozumných a zcela legitimních důvodů se k tomu najde celá řada. Platit si vlastní kancelářské prostory a svůj kvalifikovaný personál je totiž násobně dražší. Za vynaložení řádově menších finančních prostředků mohou dnes živnostníci běžně získat nejenom registrační sídlo pro svůj byznys, ale zároveň také plnohodnotné administrativní zázemí. A je to právě šíře a kvalita administrativních služeb, co hodně napoví o celkové serióznosti poskytovatele, je ovšem třeba vybírat pečlivě.

K tomu nejpodstatnějšímu, pokud jde o doplňkové služby, jednoznačně patří fungující recepce s personálem, který je patřičně vyškolen. Zasedací místnost nebo skutečná kancelář by také neměly chybět, jelikož možnost jejich použití ocení čas od času většina firem.

Další výhody virtuálních kanceláří

Za rozumný poplatek byste v ideálním případě měli získat celou řadu běžných kancelářských služeb. Krom recepce a nějaké zasedací místnosti, by se vám mělo dostat například i poštovních služeb, kdy pro vás recepční přebírá všechny došlé zásilky a buď je uloží nebo přepošle na adresu, kterou jste si předem za tímto účelem zvolili. Pokud jde o telefonní hovory, ty mohou být přesměrovány, případně vás na ně upozorní prostřednictvím SMS. Faxové zprávy obdržíte e-mailem ihned po jejich zpracování do digitální podoby. To vše dnes běžně pořídíte už za pár stokorun měsíčního poplatku.

Dobrá adresa

Nejsou to však pouze úspory provozních nákladů, které vedou podnikatele a firmy k tomuto způsobu fungování. Dalším důvodem, proč obliba virtuálního sídla neklesá, je stále populární efekt "dobré adresy". Dobře znějící adresa na některé z lukrativních pražských ulic dokáže úplné divy. Společnosti s takovým sídlem je pak často automaticky přisuzována větší vážnost a navazování obchodních kontaktů je pro ni většinou o dost snazší, než pro firmu se sídlem ve zcela neznámé vesnici například někde na Šumavě.

Více nemusí vždy znamenat lépe

I tady je však na místě jedna dobře míněná rada. Je vždy rozumné předem zvážit, zda chcete sdílet totožnou adresu hned se stovkami dalších subjektů nebo zda je pro vás lepší, poohlédnout se po méně frekventované lokalitě. Některé vaše potencionální zákazníky či obchodní partnery může totiž skutečnost, že máte sídlo na takovém místě, přivést přinejmenším do rozpaků a zmiňovaný efekt dobré adresy se zkrátka nedostaví. Takových adres je především v našem hlavním městě hned několik. V ulici Rybná č. p. 24 například papírově sídlí jednoznačně největší počet tuzemských firem. Věřte nebo ne, ale je jich téměř 3800. V nedaleké Kaprově ulici č. p. 14 pak našlo svoje zázemí více než 2700 dalších společností. To jsou opravdu mimořádná čísla, avšak Praha v tom není tak docela sama. Také v Brně se dá najít rekordman a je jím č. p. 19 v ulici Lidická. Dvanáct stovek zde registrovaných firem jistě také stojí za pozornost.

Kdo těchto služeb využívá nejčastěji?


Vysoké oblibě se tento způsob provozování živnosti těší především u takových firem, které pro svoje podnikání nepotřebují vlastní kancelář, ale stačí jim jen její občasný pronájem a doplňkové služby, o kterých již byla řeč. V současnosti jsou to zejména nejrůznější poradenské a konzultační firmy a také IT odborníci a podobně. Obliba virtuálních kanceláří u nás zaznamenává již několik let pomerně stabilní růst a své by vám o tom jistě pověděli i majitelé mnoha začínajících podniků, kteří jsou další nezanedbatelnou skupinou klientů využívajících výhod virtuálních kanceláří.

Pro nastartování firmy je to jistě zajímavá věc

Pro firmy stojící teprve na startovní čáře, které nedisponují neomezeným množstvím volných finančních prostředků, je využití služeb virtuální kanceláře mnohdy tím nejlepším možným počinem. Mohou tak zcela zásadním způsobem napomoci nastartování svého byznysu. Při cenách, za které se dnes pronajímají kancelářské prostory obzvláště ve větších městech naší republiky a za situace, kdy sehnat kvalitní zaměstnance schopné a ochotné pracovat za rozumných podmínek, je volba této "virtuální cesty" rozhodně rozumným řešením. Je však lepší si hned na počátku ujasnit některé detaily a v tom může pomoci i těchto pár řádek.

Peníze, které se začínajícím živnostníkům podaří tímto způsobem ušetřit, mohou v konečném důsledku výrazně přispět k úspěšnému rozjezdu jejich podnikání, takže se nejedná jen o podružnou záležitost, ale skutečně o velmi významnou podporu při startu nejedné tuzemské firmy.


« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival