Nejnovější

Michal Drápela - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

31.05.2013

To nejzajímavjěší ze světa fotografie uvidíte v Českém Krumlově

Autor: redakce Nicemagazine.cz

To nejzajímavjěší ze světa fotografie uvidíte v Českém Krumlově

8. - 9. června Open – Air FOTO festival - centrum města Český Krumlov ožije fotografií.


To nejzajímavější ze světa fotografie představí Open – Air FOTO festival druhý červnový víkend. Celé centrum města ožije fotografií.

Akce je určena laické a odborné veřejnosti i celým rodinám. Nabídne nejnovější trendy, interaktivní výstavy, přednášky, praktické dílny, soutěže a setkání s odborníky z ČR i zahraničí.  Pečlivě koncipovaný program a kvalitní zázemí umožňuje prožít víkend plný (nejen) fotografických zážitků.

Proč se za lokaci pilotního ročníku Open – Air FOTO festivalu zvolilo město a nikoliv třeba prostory výstavní haly vysvětluje Jiří Macháček, ředitel komunikační agentury Innovate, která projekt realizuje: „Město přináší návštěvníkům praktické i komfortní zázemí. Především ale díky úžasné fotogeničnosti a geniu loci, který Český Krumlov bezesporu má, vznikne jedinečná „streetová“ akce, kde si každý fanda do focení najde to svoje. Navíc je Český Krumlov městem, které má o fotografii jako takovou zájem – je zde škola s foto oborem, Muzeum fotografie a dva fotokluby.“

Program je koncipován tak, aby si návštěvník mohl po oba festivalové dny vychutnat nejen focení všemi smysly. Může srovnávat, testovat a dotýkat se rozmanité fototechniky. Zúčastnit se přednášek a pak si je vyzkoušet v praxi v rámci "praktických dílen". Může se setkat a diskutovat nejen s odborníky z ČR i zahraničí, ale i sdílet zážitky a poznatky s ostatními návštěvníky či seznámit se s různými školami a fotokluby. Ať už se návštěvník zajímá o technologické novinky, touží odhalit triky a tajemství profesionálů či se chce pokochat výstavami fotografií, bude festival zážitkem, který si užijí celé rodiny i s malými dětmi. Na své si přijde opravdu každý, jak fanoušek do focení, tak širší veřejnost bez fotografických ambicí, která si může užít hudební produkci, soutěže, výstavy, fireshow nebo třeba Glamour party, která proběhne v místním klubu City Lounge. 

Možnosti ulovit si krásný, netradiční a zajímavý snímek se všem návštěvníkům nabídnou po celém centru města - na zámku, v šatlavě, sklepeních, v křivolakých uličkách, v zahradách, u řeky a na dalších fotogenických místech. Díky těmto přirozeným prostorům a zákoutím vzniknou jakési „ostrovy a ostrůvky“ podle jednotlivých fotografických žánrů, techniky a programu. „Fotofestival, kterým bude žít celé město, ukáže možnosti, co všechno a jakým způsobem lze vyfotit, ať už jen občas fotíte mobilem, začínáte s fotoaparátem, jste amatérský fotograf, poloprofík, anebo jen tak hledáte rozmanitý festival, na kterém strávíte celý víkend a kde bude neustále co objevovat,“ říká Jiří Macháček. Samozřejmostí jsou profesionální dekorace, nasvícení, modely a odborný personál.

Fotografické žánry
Zaostřeno bude na člověka – portrét, fashion, děti, svatba, street art, dokument, glamour, akt, aj. Návštěvníci se mohou těšit na desítky fotografických příležitostí jako například focení pod vodou, člověka a ohně, bodypaintingu anebo pohádkových bytostí.

Vstupné a registrace
Prodej vstupenek a registrace na jednotlivé akce budou zahájeny v dubnu 2013. Na výběr budou festivalové pasy jednodenní či víkendové, rodinné vstupenky a registrace na jednotlivé praktické dílny. Zaregistrovat se lze na www.foto-festival.cz.

« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival