Nejnovější

elish02

autor: fartis.de


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

08.12.2017

Tipy na dárky k Vánocům – jak vybrat ten pravý šperk?

Autor: Jolana Holáňová

Tipy na dárky k Vánocům – jak vybrat ten pravý šperk?

Vánoce se nám pomalu blíží a čas na vymýšlení a nákup dárků se krátí. Pokud přemýšlíte nad tím, čím byste mohli na vánoce udělat radost mamince, sestře, tchyni či kamarádce? Ke klasickým vánočním dárkům, které potěší nejednu ženu, patří šperk.


Proč právě šperk?

  • Šperk je hodnotný dar, díky kterému dáte najevo obdarované osobě, že vám na ni záleží.
  • Šperky jsou dlouhotrvající a věčné, dokažou odolat zubu času. Darovanému člověku tedy vydrží věky a společně tak můžete vzpomínat na konkrétní Vánoce.
  • Šperky mají v sobě skrytou symboliku, které dokáží vyjádřit pocity za vás.

Jak ale vybrat ten pravý?

Výběr šperku nemusí být zase až tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát. V první řadě, než se pustíte do výběru, si musíte ujasnit, který šperk chcete koupit. V potaz je třeba brát i to, co preferuje obdarovaná. Některé ženy mají rády decentní šperky, jíné zase sahají po masitých a designových kouscích. Začněte si všímat, tato vodítka vám pomohou vybrat šperk v podobném stylu, který daná osoba má ráda.

Z čeho můžete vybírat:

Jaký vybrat materiál šperku?

Když jste se rozmysleli, zda darujete konkrétní osobě řetízek, přívěsek, náramek, prstýnek či náušnice, přichází na řadu materiál. V dnešní době je k dispozici nepřeberné množství materiálů. Pokud chcete ale vsadit na jistotu, pak chybu neuděláte následujícími kovy - bílé zlato, žluté zlato, stříbro nebo chirurgická ocel. Zde záleží na vašich finančních možnostech, neboťněkteré ze zmíněných kovů jsou levnější, jiné o něco dražší.

Ať už ale zvolíte jeden z jmenovaných kovů nebo kov jiný, ve všech případech se zaměřte především na kvalitu. A proč? Z jednoho jediného důvodu - šperk vyrobený z kvalitního materiálu bude dlouhotrvající, věčný a i po několika letech bude vypadat stále jako nový, bez jakýchkoliv známek koroze a jiných negativních aspektů.

Dejte pozor na správnou velikost

U všech šperků, kromě náušnic a samotných přívěsků, musíte znát správnou velikost. U řetízků a náramků je nutné zvolit správnou délku.

  • Řetízky - při výběru řetízku platí obecné pravidlo - pro štíhlejší ženy a dívky volíme délku 42-45 cm a pro silnější kolem 50-55 cm. Univerzální délkou je 45 cm.
  • Náramky - pro štíhlejší ženskou ruku se volí délka v rozmezí 17 až 20cm, pro silnější ruku 20-23 cm.

U prstýnků dbejte na velikost ruky a prstů a délku prstů, prstýnky totiž dokážou jednotlivé prsty zkrátit nebo prodloužit. Má-li majitelka kratší prst vybírejte prsteny jemnější, tenčí a méně nápadné. Krátké prsty dokážou opticky prodloužit podlouhlé tvary kamenů.

Pokud si netroufnete na výběr šperků, kde je potřeba znát velikost, máte možnost je pořídit náušnice nebo samostatný přívěsek. Náušnice by však měly příjemně doplnit a osvěžit celý vzhled a ne všechny náušnice se hodí ke všem typům obličeje.

  • Oválný obličej - nejlépe padnou drobnější náušnice různých tvarů, které obličej mírně zakulatí. K oválnému obličeji se příliš nehodí visačky.
  • Kulatý obličej - zde je potřeba použít optického klamu, který jej zúží. S tím pomohou visací náušnice nebo náušnice v různých geometrických tvarech. Naopak se vyhýbejte nákupu kruhů, mohutnějším náušnicím či malým peckám.
  • Trojúhleníkový oblečej - pro tento typ obličeje jsou vhodné kruhové a oválné náušnice. Zcela nevhodné jsou pak náušnice drobné a nevýrazné.
  • Čtvercový obličej - zde doporučujeme drobné nebo kulaté náušničky, slušivé jsou i visací, které dokážou obličej zjemnit. Nesprávnou volbou jsou ty v geometrických tvarech.

Pokud si dáte alespoň drobet práce s tím, že zjistíte co budoucí majitelka ráda nosí, jaký styl šperků preferuje a co by se jí tak mohlo líbit, určitě vyberete správně a uděláte ji na Vánoce opravdu velkou radost. 


« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival