Nejnovější

Marek

autor: mikysuto


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 18x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

15.04.2019

Thajskou masáží k odpočinku i pevnějšímu zdraví

Autor: Jolana Holáňová

Thajskou masáží k odpočinku i pevnějšímu zdraví

Člověk by si tu a tam měl dopřát nějaké to pravé potěšení. Zajít si na dobrý oběd, koupit si něco pěkného na sebe, nebo si třeba dopřát příjemnou masáž. Co takhle thajskou? Správně odvedenou thajskou masáží prospějeme nejen svému tělu, ale i svému duchu. Tělo zklidníme a uzdravíme tělo, mysl posílíme a zregenerujeme. Ne nadarmo se přeci říká, jak na těle, tak na duchu.


Thajská versus klasická

Ještě jste thajskou masáž nevyzkoušeli? To je chyba, kterou byste měli rychle napravit. Ale pozor, nečekejte masáž klasickou, s níž masáž thajská nemá moc společného. Zatímco při klasické masáži se masér zaměřuje pouze na svaly, thajská masérka (tyto masáže poskytují většinou ženy) při ní nevynechá ani šlachy, páteř a klouby. A spíše než na jejich masírování v pravém slova smyslu se zaměřuje na jejich protahování, které doprovází stlačováním jednotlivých akupresurních bodů, a to zdaleka nejenom dlaněmi. Při thajské masáži tak masérky zaměstnávají i palce, lokty, kolena či chodidla, což může být i trochu bolestivé, ale věřte, že to je účinné.  

Cílem je zmírnění napětí

Výše zmíněné doteky, respektive jejich kombinace, v první řadě u masírovaného výborně zmírňují veškeré napětí ve svalech i šlachách. Tlaky vyvíjené na konkrétní akupresurní body zase pozitivně ovlivňují tok energie v těle, který i podle čínské medicíny má na zdraví člověka mnohem zásadnější vliv, než se možná domníváme. Podepisuje se tak na stavu celého našeho organismu. Z tohoto důvodu thajská masáž jako taková nemá pouze relaxační, ale i zdravotní efekt. Správně provedená thajská masáž totiž posiluje kondici i imunitu. Ulevuje od bolestí hlavy, zad a ukazuje se jako účinný lék na psychické problémy, jako jsou stres a vyčerpání. 

Thajská olejová masáž

Jemnější formou klasické thajské masáže je masáž thajská olejová, jež je v podstatě kombinací tradiční thajské masáže s prvky z indické ajurvédy. I tato masáž je postavena na stlačování akupresurních bodů, k němuž ovšem dochází jednak pod mírnějším tlakem, ale především je při něm používáno blahodárných účinků esenciálních olejů. To ovšem nezmírňuje jejich účinky. Naopak. Olejová masáž také zabírá na bolesti hlavy, zad i kloubů a k tomu zlepšuje krevní i lymfatický oběh.  

Kam na thajskou masáž?

Kde se slastným pocitům obou masáží oddat? Kvalitní masáže, a to nejenom thajské, ale i relaxační, bylinné, stejně jako masáže horkým olejem či lávovými kameny, poskytují například ve studiu Lanna K (na internetu hledejte pod odkazem masáže Praha). Ať již na Vinohradech, v Bělehradské ulici nebo na Palmovce máte jedinečnou příležitost minimálně na hodinku zapomenout na dění okolo sebe a věnovat se jen sobě, svým pocitům a prožitkům. Po skončení masáže budete chtít jen jedno: další masáž.

« Zpět

reklama
reklama
Jazyková škola LITE
reklama
NICE MAGAZINE
LetníServis.cz