Nejnovější

V přírodě

autor: matrix1982


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 17x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

25.01.2019

Svatá trojice každého milovníka fitness

Autor: Jolana Holáňová

Svatá trojice každého milovníka fitness

Napadla vás někdy otázka, čím si pomáhají ti dříči, kteří v posilovně tráví hodiny a hodiny času a mají přesně tu postavu, o které sníte? Pomocníkem drtivé většiny z nich je sportovní výživa, jež usnadňuje cestu k dokonalému tělu a lepším sportovním výsledkům.


Napadla vás někdy otázka, čím si pomáhají ti dříči, kteří v posilovně tráví hodiny a hodiny času a mají přesně tu postavu, o které sníte? Pomocníkem drtivé většiny z nich je sportovní výživa, jež usnadňuje cestu k dokonalému tělu a lepším sportovním výsledkům. 

Bílkovina-základní „stavební kámen“ 

Pokud trénujeme a podáváme pravidelné výkony, musíme tomu přizpůsobit příjem bílkovin. O proteinu, co by doplňku stravy slyšel snad každý, ale ne každý už ví, k čemu vlastně slouží. Doplňuje nám především bílkoviny, a aby úsilí vynaložené na tréninku nepřišlo na zmar, je fitness trenéry doporučováno po cvičení vypít jeden proteinový nápoj. Ten stručně řečeno napomáhá svalům růst a urychluje jejich regeneraci. 

Na trhu je nepřeberné množství různých druhů proteinu. Pokud si nejste jisti, který je pro vás ten pravý poraďte se se svým trenérem nebo prodejcem. 

Lepší růst svalů? Žádný problém! 

Další podstatný vliv na vhodný růst svalů mají aminokyseliny. Naneštěstí pro nás to jsou esenciální aminokyseliny, jež si naše tělo neumí vytvořit samo - a to valin, leucin a isoleucin. Existuje však doplněk stravy nazývaný BCAA, za jehož pomoci je lze doplnit v dostatečném množství. Získáme tak aminokyseliny, jež se dostanou přímo do svalů, a to v nezměněné podobě. 

Tajné zásoby? 

Přítel, který vás nenechá na holičkách, když před sebou máte hodinu na běžeckém páse? Řeč je samozřejmě o spalovači tuků, který si oblíbíte především proto, že redukuje tukovou tkáň a přetváří ji na energii. Nutno dodat, že to není bez práce. Perfektně zde funguje přímá úměrnost - čím více na sobě zapracujete, tím více vám pomůže spálit tuku. 

Pokud stále váháte nad vhodným dárkem pro milovníka fitness, u těchto doplňků stravy nešlápnete vedle. Skvěle poslouží i jako startovací balíček pro začínající sportovce.


« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival