Nejnovější

Elish03

autor: fartis.de


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

13.03.2019

Stavba rodinného domu: Jak co nejlépe vybrat pozemek?

Autor: Ivo Mikolášek (MENHOUSE.cz)

Stavba rodinného domu: Jak co nejlépe vybrat pozemek?

Pokud jste se rozhodli postavit své rodině nový domov, čeká vás nelehký úkol. Prvním krokem k vysněnému domu bývá výběr vhodného pozemku. Jak nešlápnout vedle? Co všechno je dobré vzít v úvahu?


Pečlivý výběr lokality 

Rodinný dům je bez jakýchkoliv pochyb závazek na celý život. Nebylo by proto moudré výběr pozemku uspěchat. Zvláště to pak platí, když se rozhodujete, ve které lokalitě chcete prožít zbytek svého života. Jistě máte nějakou představu, ale je dobré se na celou věc podívat i z praktické stránky. Upřednostníte raději soukromí a přírodu na vesnici nebo nechcete od města nijak zvlášť daleko? V úvahu vezměte zejména vzdálenost dojíždění do práce, kterou budete muset každý den podstupovat. Dalším faktorem je občanská vybavenost daného místa. Jsou v místě obchody na velké nákupy? Je zde možnost dostat se za kulturou? Pokud máte děti či je plánujete, jsou zde školky a školy? Jezdí zde často vlaky nebo autobusy? Všechny tyto faktory jsou velmi důležité a při rozhodování se zaměřte zejména na svůj momentální životní styl. Velký dům s obří zahradou může být přímo skvělý, ale bude vám stejně skvělý připadat i po roce, kdy budete ve vlaku trávit denně dvě hodiny cestou do práce a z práce?    

Velikost a okolí 

Jestliže je výběr lokality již daný, je na čase se zaměřit na konkrétní parametry pozemku. Od něj se totiž přímo odvíjí to, jaký dům zde bude možné postavit. Pokud si přejete rozlehlý bungalov s velkou zahradou a místem na bazén, poohlédněte se po opravdu velkém pozemku, který bude na rovině. V případě, že toužíte po řadovém domku v satelitním městečku, počítejte s velikostí pozemku okolo 300 m². Je to dostatek místa na zaparkování auta nebo postavení pergoly, nicméně se záhonky nebo bazénem nepočítejte. Poměrně levné jsou úzké a dlouhé svažité pozemky. Na takovém prostoru se již najde místo pro zahradu nebo ovocný sad, nicméně optimální možností je zde pouze patrový dům. Ten může stát ve svažitém terénu a navíc není nijak náročný na prostor. Tudíž vám ze zahrady zbytečně neukrojí.


« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Sázavafest 2019