Nejnovější

V přírodě

autor: matrix1982


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 17x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

28.07.2017

Spodní prádlo i po praní jako nové

Autor: Jolana Holáňová

Spodní prádlo i po praní jako nové

Možná si říkáte, že na praní spodního prádla není nic těžkého. Je pravda, že velké množství lidí vloží prádlo do pračky, nasype prací prášek a zapne základní prací program. V tom případě se vám ale může stát, že z pračky vytáhnete seprané a rozpadající se spodní prádlo s jinou barvou. Nechte si poradit a perte konečně správně!


Praní v ruce nebo v pračce

Praní spodního prádla má pár základních pravidel, stejně jako praní různých druhů oblečení. V první řadě je možnost prát kvalitní spodní prádlo ručně. Pokud máte v šatníku opravdu drahé a oblíbené kousky prádla, tak je perte vždy ve vlažné vodě, přidejte prášek pro jemné prádlo a poté prádlu věnujte náležitou péči.

Základní tip, jak prát

Pokud si však chcete práci ulehčit a prát jednoduše a rychle v pračce, tak dodržujte alespoň pár tipů.

  • Příliš horká voda způsobuje roztahování prádla, stahovací prádlo do pračky opravdu není vhodné.
  • Když chcete prát prádlo v ruce, tak nedávejte prášek přímo na oblečení, rozpusťte jej ve vodě a do ní prádlo ponořte.
  • Bílé prádlo perte vždy zvlášť a nepřidávejte k němu ani pastelové barvy. V pračce se bílé prádlo velmi rychle zabarví.
  • Vždy si pečlivě přečtěte visačku na spodním prádle. Pokud by byly například dámské klasické kalhotky nebo pánské trenýrky ze speciálního materiálu, který potřebuje k praní nižší teplotu, tak to bude napsané právě zde.
  • Rozjasňující a bělící prášky používejte jen na bílé prádlo. Na praní vám většinou nebude stačit jeden univerzální prášek. Rozlišujte prášek pro jemné prádlo, pro barevné a pro bílé prádlo.
  • Při praní boxerek, trenýrek i slipů se vyhněte aviváži. Stejně tak není dobré aviváž používat na praní dámských klasických kalhotek a už vůbec ne při praní podprsenek. Aviváž je velmi agresivní a může změnit tvar bavlněného i elastického prádla.


Praní v pračce

Na kvalitním a odolném spodním prádle by nemělo být poznat, jak dlouho jej máte a jak dloho ho perete. Přesto si raději pořiďte pytlík nebo košík na praní, který vám zaručí, že spodní prádlo vydrží déle jako nové. Nepřesahujte teplotu praní 40 °C a vždy se vyhněte sušičce, která oblečení suší při velmi vysoké teplotě.

Na co si dát pozor

Prvním krokem, kterému se věnujte ještě před samotným praním, je roztřídění prádla. Pánské spodní prádlo dejte na jednu hromádku, dámské spodní prádlo pak na druhou. Podprsenky perte raději zvlášť. Bavlněné pánské trenýrky můžete klidně prát s bavlněnými dámskými kalhotkami. Ale nezapomeňte dát pozor na barvy. Vždy perte zvlášť bílé a také černé a tmavé spodní prádlo.


« Zpět

reklama
reklama
FREEBIKE
reklama
NICE MAGAZINE
FREEBIKE