Nejnovější

V přírodě

autor: matrix1982


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 17x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

10.02.2019

Sladký Valentýn – hřešit je povoleno!

Autor: Jolana Holáňová

Sladký Valentýn – hřešit je povoleno!

Někdo považuje Valentýn za ryze komerční svátek, jiný ho ale naopak bere jako důvod, jak se svým partnerem strávit více času a dokázat si navzájem svou lásku. Třeba tím, že si se svým milým předáte několik drobných dárků, podniknete společný výlet nebo třeba připravíte něco dobrého k jídlu.


Afrodiziakální potěšení

Jak je totiž všem dobře známo, láska prochází žaludkem a sex a jídlo mají mnoho společného – oboje nám přináší potěšení. Když do jídelníčku navíc zařadíte ty správné potraviny, nejen, že tak potěšíte vaše chuťové buňky, ale navíc nabudíte vášeň. Patrně nejlahodnější afrodiziakální pochoutkou je čokoláda. Její vynikající chuť a specifická vůně nabudí vaše smysly, zvýší vzrušení a povzbudí sexualitu. Navíc obsahuje endorfiny, tedy hormony štěstí, které vyvolávají dobrou náladu. Obdarujte letos vašeho milého něčím jiným než klasickou bonboniérou nebo čokoládou ze samoobsluhy. Vlastnoručně mu upečte dezert, který ho jednoduše dostane do kolen.    

Čokoládová pochoutka

Vykouzlit můžete nekonečné množství pečených i nepečených laskomin, s nimiž si hravě poradíte i jako naprostý začátečník, například čokoládový nepečený cheesecake. Potřebovat budete jedno balení kakaových sušenek, které si rozdrtíte a přidáte k nim 100 gramů rozpuštěného másla. Tuto směs „natlačíte“ do dortové formy. Poté ve vodní lázni rozpustíte 300 gramů kvalitní hořké čokolády. Mezitím v misce smícháte 500 gramů nízkotučného tvarohu s 250 ml šlehačky a do této směsi pak přidáte lehce vychladlou rozpuštěnou čokoládu. Vše nalijete na korpus a uhladíte. Navrch pak ještě připravíte ve vodní lázni polevu z čokolády a šlehačky a dort dáte vychladit do ledničky. Aby se všechno povedlo a výsledek stál za to, musíte správně odvážit všechny suroviny, metoda „od oka“ totiž většinou nefunguje.

Přesné měření zajistí například digitální kuchyňská váha EV-13 od společnosti Orava. Ta měří s vysokou přesností, odchylka činí jen jeden gram. Nabízí možnost volby metrických i anglických měrných jednotek, disponuje funkcí dovažování. Díky velkým tlačítkům a přehlednému LCD displeji se snadno a pohodlně ovládá. S její pomocí se vám tak podaří vykouzlit pochoutky, které potěší i ten nejmlsnější jazýček!


« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival