Nejnovější

V přírodě

autor: matrix1982


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 17x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

03.05.2019

Šetřete přírodu, renovujte tonery a cartridge!

Autor: Jolana Holáňová

Šetřete přírodu, renovujte tonery a cartridge!

Snad v každé oblasti lidského života existuje prostor pro šetrnější chování k přírodě. I ve vaší kanceláři by se dala taková příležitost najít. Třeba u tiskárny. Jak často kupujete nové tonery? Kolik vás stojí? A víte, co se děje s těmi starými, jakmile doslouží? Není škoda je jen tak vyhazovat?


Nebudeme vás dlouho napínat, to, o čem chceme mluvit, je renovace tonerů. Starý toner se vezme, v případě potřeby opraví, naplní novou náplní a pošle se k dalšímu zákazníkovi. Pokud renovaci provádí zkušení odborníci, může se toner takhle znovu používat teoreticky donekonečna. 

Renovované kazety jsou úplně stejně kvalitní jako ty originální

Mnoho zákazníků si řekne, že přece nebudou používat již použité zboží. Neváhají dát spoustu peněz za nové tonery, které jim ovšem oproti těm renovovaným nepřinesou vůbec nic lepšího. Znovu naplněním kazeta neztrácí na své kvalitě. Nepoškodí tiskárnu, ani při jejich používání neztrácíte záruku na tiskárnu. Oproti originálním kazetám se liší v jediném – ve své ceně. 

Když už ne pro přírodu, tak pro vaši peněženku

Prvotním důvodem k recyklaci starých kazet by měla být snaha chovat se šetrněji k přírodě. Proč produkovat další odpad, když jej můžeme znovu využít? Jestli vám ale tohle nestačí, zaměřte se na svou peněženku. Pokud si pořídíte renovovanou kazetu, uspoříte cca 40-70 % finančních prostředků. Navíc ještě podpoříte místní firmy, které se renovací zabývají, místo abyste platili firmám ze zahraničí. 

Nechat renovovat kazety může každý

Firem, které nabízí renovaci kazet, je v ČR více. V Praze například Tonera sídlící na Praze 1. Až vám tedy příště dotiskne tiskárna, vezměte starou kazetu, doneste ji do Tonery a odnesete si novou. A aby bylo jasné, renovovat lze jak tonery (náplně do laserových tiskáren), tak cartridge (náplně do inkoustových tiskáren). Nemáte se tedy na co vymlouvat.

« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival