Nejnovější

Michal Drápela - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

27.02.2017

Řezací plotr Brother a jeho využití

Autor: Jolana Holáňová

Řezací plotr Brother a jeho využití

Jste tvořivý typ? Máte dobré kreativní nápady a chcete je v menších sériích uvádět k životu? Pokud ano, máme tu jeden tip na seberealizaci pro práci s látkami a papírem, který vám vaše výtvory dovede k naprosté dokonalosti. Potřebujete pár samolepek, nebo něco obkreslit, vystřihnout.


Pak řezací plotr je to pravé, co potřebujete. A co že to vlastně ten plotr je?

Řezací plotry

Řezací plotry fungují na podobném principu jako tiskárny. Avšak dané obrazce, vzory, náčrty a další výtvory netisknou, ale z daného materiálu vyřezávají. Je to na ovládání poměrně jednoduché technické zařízení, které vám usnadní vaši práci, a budete tak profesionály ve svých kreativních výtvorech. Nejznámější jsou na trhu řezací plotry značky Brother.

Jak plotr funguje?

Plotry fungují na velmi jednoduchém principu. Vyberete si obrázek, vzor i nějakou předlohu, podle které budete chtít daný výrobek realizovat. Stačí naskenovat a plotr si sám vytvoří obrys daného obrázku, vzoru i šablony. Potom jednoduše daný výtvor vyřízne. Ať už z papíru, látky, nebo na samolepicí papír.

Plotry značky Brother umožňují vyřezávání vzorů na různé tvrdosti kartonů, papírů, samolepicích a nažehlovacích fólií, nebo také na látku. Se speciálním hloubkovým nožem dokáže proříznout plast a koženku.

Plotry mají v sobě vestavěné scannery, a tak počítač nepotřebujete, i když díky němu to bude zase o něco jednodušší a kreativnější. Navíc v sobě mají plotry už nahrané programy. K dispozici u některých modelů je až 600 uložených vzorů v paměti plotru, a dokonce i 5 druhů písma a spousty dalších vychytávek.

Kreslení pomocí per

Pomocí dalšího dokoupitelného příslušenství v podobě per může plotr kreslit na papír i na látku. Brother dodává do plotru takzvaná mizící pera, kterými můžete na látku nakreslit střih nebo přesnou velikost vystřiženého kusu.

Řezání látek na patchwork

Řezací plotr Brother umí z látky pomocí dalšího příslušenství vyřezávat šablony pro patchwork. Spojením funkce řezání a kreslení čar vytvoříte perfektní dílky pro sešívání složitých vzorů.

Pro více informací a aktuální nabídku plotrů Brother navštivte eshop.brother-czech.cz

.

« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival