Nejnovější

Michal Drápela - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

19.03.2017

Poznávací zájezdy do Paříže a Říma

Autor: Jolana Holáňová

Poznávací zájezdy do Paříže a Říma

Nejlépe utracené peníze jsou za poznávání krás našeho světa. Proto vám dnes představíme destinace, které si nesmíte v životě rozhodně nechat ujít. Pokud máte rádi poznávací zájezdy hlavně do metropolí, doporučujeme dvě naprosté špičky v cestování. Paříž a Řím totiž patří mezi nejkrásnější města světa.


Právě Řím a Paříž se řadí v nejprestižnějších anketách na celém světě na přední příčky už velmi dlouho. Proto by je nikdo z vás neměl opominout. Můžete si zde vychutnat tamní atmosféru, památky, tradiční kulinářské speciality a vyslechnout si místní jazyk.

Paříž

Mezi nejnavštěvovanější starobylá města na světě patří Paříž. Prastará kolébka umění, módy, gurmánství, parfémů, kaváren, muzeí, jedinečného stylu a rychlovlaků TGV. V Paříži a potažmo v celé Francii je mnoho restaurací, které jsou vyhlášené svojí jedinečností. Naleznete zde více jak 70 restaurací, pyšnící se nejednou Michelinskou hvězdou. Tím se řadí do nejúspěšnějších měst světa a je neoficiální mekkou gastronomie, plnou vytříbených chutí. Okusíte zde nepřekonatelné delikatesy v podobě sýrů, klobás, paštik, palačinek, lanýžů, šneků, žabích stehýnek, vína, šampaňského a typických francouzských baget. Kromě výborného jídla najdete v hlavním městě Francie spousty historických míst a památek. Rozhodně si nenechte ujít Eiffelovu věž, krásu versailleských zahrad, gotickou katedrálu Notre-Dame, náměstí Pigalle, náměstí malířů Place du Tertre, údolí Loiry, čtvrť Montmartre, baziliku Sacré-Coeur a nezapomenutelnou Moulin Rouge. Absolvujte také noční prohlídku Paříže a večerní projížďku lodí po Seině. Proto ani chvíli neváhejte a zakupte si poznávací zájezd do Paříže.

Řím

Dalším dokonalým městem, které si nesmíte nechat ujít, je Řím. Jedinečná metropole s nezaměnitelnou historií a památkami převážně v barokním stylu starobylého městečka. Mezi památkami navštivte třeba největší římský amfiteátr Koloseum, centrum katolické církve baziliku sv. Petra ve Vatikánu, chrám všech bohů Pantheon, půvabné ruiny Forum Romanum, nejslavnější římskou fontánu Fontana di Trevi, Fontánu čtyř řek na náměstí Navona, impozantní stavbu na nábřeží Tiberu Andělský hrad, baziliku sv. Jana v Lateránu a nevynechejte ani Španělské schody. V Římě si můžete také vychutnat dokonalou gastronomii. Od nepřekonatelných těstovin, pizz, salámů, olivového oleje, vína, italské kávy až po exkluzivní zmrzlinu. Proto další jistá volba na zakoupení je poznávací zájezd do Říma.


.


« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival