Nejnovější

Michal Drápela - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

28.03.2013

Pasivní dům od Heluzu v porovnání s novostavbami vyhrává

Autor: redakce Nicemagazine.cz

Pasivní dům od Heluzu v porovnání s novostavbami vyhrává

U pasivních domů by měl být kladen důraz zejména na přípravné fáze projektu tak, aby bylo možné dokonale sladit stavebně technické řešení objektu, požadavky investora, investiční náklady a vliv objektu na životní prostředí.


U pasivních domů by měl být kladen důraz zejména na přípravné fáze projektu tak, aby bylo možné dokonale sladit stavebně technické řešení objektu, požadavky investora, investiční náklady a vliv objektu na životní prostředí. Je vhodné vytvořit složku stavebních detailů v podrobném měřítku, které se vztahují k tepelně technické problematice objektu a jeho jednotlivých částí.

Na návrh objektu a jeho výsledné vlastnosti z hlediska energetické náročnosti mají vliv především:
• místní klimatické podmínky
• tvarové řešení a velikost domu
• dispoziční řešení – rozmístění jednotlivých místností, zónování
• umístění a velikost prosklených ploch
• tepelná pohoda v letních měsících
• vzduchotěsnost a výměna vzduchu

CIHLOVÝ PASIVNÍ DŮM HELUZ HIT
Ve spolupráci s odborníky z oblasti tepelné techniky připravila česká společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. projekt rodinného domu HELUZ Hit, který lze podle zvoleného řešení obvodového zdiva a technického vybavení postavit buď v pasivním, nebo nízkoenergetickém standardu. Tento cihlový dům zajistí uživatelům velmi nízkou potřebu tepla na vytápění a zároveň komfortní a pohodlné bydlení.
V porovnání s běžnými novostavbami představuje pasivní dům HELUZ Hit více než 80% úsporu nákladů na vytápění. Masivní cihelná konstrukce zaručuje jeho výborné tepelně akumulační a zvukově izolační vlastnosti, je schopna bezproblémově zvládat kolísání vlhkosti vzduchu a optimálně ovlivňuje elektroiontové a odérové mikroklima. Dům má vysokou užitnou hodnotu, zachovává si své vynikající vlastnosti po celou dobu životnosti a poskytuje komfortní a bezpečné bydlení.

Obvodové zdivo rodinného domu HELUZ Hit je navrženo ve 20 variantách řešení, a to z broušených cihel HELUZ Family nebo HELUZ Thermo STI. Může být jednovrstvé, vysypávané polystyrénem, nebo se zateplením. Pro zdění si lze vybrat jeden ze dvou druhů tenkovrstvých lepidel či zvolit polyuretanovou pěnu. Stropní konstrukci tvoří keramický strop z nosníků a vložek HELUZ MIAKO, součástí domu je jednoprůduchový cihelný komín pro spotřebič na plynná paliva.

HELUZ Hit je nepodsklepený rodinný dům střední velikosti s obytným podkrovím určený pro čtyřčlennou rodinu. V přízemí se nachází obývací pokoj s jídelnou a kuchyní, technické a hygienické zázemí a šatna. V podkroví jsou dva pokoje, ložnice se šatnou a koupelna. Užitná plocha činí 137,4 m2, zastavěná plocha 108,7 m2. K objektu patří také garáž, která může být v případě potřeby situována i na jiné místo pozemku. Architektonicky je pasivní rodinný dům HELUZ Hit řešen jako v České republice běžná výstavba, tedy jako dům obdélníkového půdorysu se sedlovou střechou o sklonu 40°. Přirozeně tak splyne s typickou českou venkovskou i příměstskou zástavbou.

Pro pasivní dům HELUZ Hit s nuceným větráním je výměna vzduchu zajištěna systémem lokální rekuperace s dohřevem vzduchu. Pro přípravu teplé vody projektpočítá se solárními kolektory o ploše cca 10 m2 umístěnými na střeše. Hodnota měrné roční potřeby tepla na vytápění je 18,6 kWh/m2. Výpočet byl proveden pro obvodové zdivo z cihelných bloků HELUZ THERMO STI 44 se zateplením tl. 100 mm.

Při zakoupení projektu pro stavební povolení, jehož cena je 15 000 Kč (včetně DPH), získá zákazník cihelný materiál HELUZ na hrubou stavbu za zvýhodněnou cenu. Bonusem je energetický průkaz a doprava materiálu v rámci celé ČR zdarma.

« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival