Nejnovější

Michal Drápela - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

13.01.2017

Parfém jako módní doplněk

Autor: Jolana Holáňová

Parfém jako módní doplněk

Parfém podtrhuje přirozenou ženskou krásu. Je to neviditelný módní doplněk každé ženy. Při jeho výběru se v dnešní době klade velký důraz na obal, image parfému a opojnost vůní, které lahodí našim smyslům. Vybraná vůně vždy reprezentuje ženu a každý by měl podle ní poznat, že už je dotyčná na blízku.


V současnosti je na trhu nepřeberné množství parfémů. Je velmi složité vybrat ty nejlepší parfémy pro ženy. Regály v parfumériích jsou přeplněny nádhernými voňavými flakóny, ve kterých se nachází nepřeberné množství ingrediencí. Módní průmysl je v oblasti parfému pořád na vzestupu. Vznikají tak stále nové a nové dokonalé vůně. Nesmíme zapomínat ani na pánské parfémy, které dnes začínají tvořit také velkou část módního trhu.

Vonné složky parfémů: Hlava, srdce, základ 

Hlava je složka parfému, kterou cítíme jako první, ale rychle odezní. Až teprve za několik minut se nádherně rozvinou složky, tvořící srdce parfému. Po jeho odeznění zůstává základ, který by měl vydržet i několik hodin.

Jaké jsou vůně parfémů

Parfémy můžeme rozdělit do několika skupin podle vůní. Nejoblíbenější vůně jsou lehké, svěží a ovocné. Smyslné a zároveň těžší vůně jsou ty orientální. Nemůžeme opomenout ani citrusové a vůně s dřevitým nádechem. Dalšími vůněmi jsou pak méně používané cypřišové a kožené.

V parfémovém průmyslu se točí opravdu velké peníze a tak není divu, že vedle těchto neviditelných módních doplňků je vidět řada celebrit, které jsou buď tvářemi, nebo mají přímo svoji vlastní vůni. Asi nejslavnějším parfémem všech dob je legendární parfém Chanel No. 5., který v roce 1921 představila samotná Coco Chanel. Jeho kouzlo je v dokonalé symbióze vůní jasmínu, růží, kosatců a santalového oleje. Jeho složení je přísně tajné a tvořit ho má celkem 80 ingrediencí, které z něj dělají legendu mezi parfémy.

Přidáváme tip na portál Nejlepsiprodukt.cz, kde seženete opravdu kvalitní parfémy za dobrou cenu.

Pokud se opravdu zajímáte o parfémy, doporučujeme navštívit Francii, kde v Paříži naleznete dvě úžasná muzea. Prvním je Muzeum parfémů Fragonard a druhé je nově otevřené Velké muzeum parfémů (Grand Musée du parfum).


.

« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival