Nejnovější

Y.A.R.O.

autor: dischmen


Nejlépe hodnocená

...

autor: tristis009

hodnocení: 1,9 / 12x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

19.10.2016

Nové hry pro nejmenší | ADC Blackfire

Autor: Jolana Holáňová

Nové hry pro nejmenší | ADC Blackfire

Zabavit děti ve věku tří a více let je někdy trochu problém. Ještě neumějí číst a počítat a tak se musí většinou omezit na obrázky nebo různé stavebnice. Tento problém řeší hned tři nejnovější hry od společnosti ADC Blackfire Entertainment: Klauniáda, Tučňáci a Veselý kurník. Všechny hry jsou rychlé, opravdu zábavné a děti si při nich užijí spoustu legrace. Veškeré dílky jsou vyrobeny ze dřeva, což ocení i ekologicky smýšlející rodiče.


Klauniáda

Barevný klaun Kuku má šibalský úsměv a velké zelené boty, které se neustále rozhoupávají ze strany na stranu. Děti nakládají různě veliké dřevěné válečky na jeho hlavu, roztažené paže i boty tak, aby se nepřevrátil. Válečky jsou odlišené velikostí, barvou i váhou, takže děti musí přemýšlet, který váleček mají kam umístit, aby s nimi Kuku mohl žonglovat jako s míčky a přitom se nepřevrátil. Při nakládání válečků na klauna Kuku se děti učí principům rovnováhy. Je to skvělá hra pro nejmenší hráče již od tří let. Je velmi rychlá, takže se děti hezky zabaví a hlavně se nasmějí, když Kuku balancuje, aby válečky udržel.

Tučňáci

Tučňáci jsou spojeni s Jižním pólem. Což takhle pozvat děti na malou expedici a přitom si s černobílými kamarády hezky pohrát? Když každý tučňák dostane svoje barevné vajíčko, promíchají se a postaví se pěkně všichni doprostřed stolu. Hráči obdrží ledovcovou skórovací kru, na kterou budou stavět své vyhrané tučňáky. Hod kostkou oznamuje barvu vajíčka, které je potřeba hledat. Každý hráč má vždy dva pokusy, kdy se může podívat pod tučňáky ve středu stolu. Pokud nenajde shodné vajíčko, hraje další hráč. Vítězí ten, který zachrání šest tučňáků a bezpečně je umístí na své ledovcové kře.

S malými kamarády z Jižního pólu si děti procvičí paměť a logické myšlení. Členům expedice by mělo být čtyři a více let.

Veselý kurník

V opravdovém kurníku vysedávají slepice na svých bidýlkách a chovají se celkem spořádaně. V tom našem mají ale bidýlko houpací, a tak jakmile se jedna pohne, dějí se věci!

Bidýlko se začne houpat, ostatní slepičky se snaží udržet rovnováhu a zděšeně kdákají. Děti musí opatrně sesbírat co možná nejvíce slepiček, sena, stohů a kol, než se rozhoupané bidlo převrhne…a pak už padají slepičky, kola, seno i stohy a všichni se smějí. Vítězí ten, komu se podaří sesbírat nejvíce dílků, aniž by se bidýlko převrátilo.

Opravdu veselá a zábavná hra, která děti učí pochopit princip rovnováhy. Veselý kurník má řadu obměn, záleží na tom, jak jednotlivé hrací díly děti na plošinu/ bidýlko naloží. Je určena pro děti od čtyř let.

Více na: www.blackfire.cz

.

« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival