Nejnovější

It's me

autor: tina2386


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 18x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

31.05.2019

Několik rad, které uplatníte při výběru nové ledničky

Autor: Jolana Holáňová

Několik rad, které uplatníte při výběru nové ledničky

Jaká lednička je pro vás ta pravá? První odpověď, která se nabízí, říká, že jakákoliv, hlavně, když bude plná. Tak jednoduché to ale nebude. Na co je třeba si při výběru ledničky dát pozor? Níže na vás čeká pár tipů.


Jakou ledničku vlastně chci?

Tím prvním, co vás bude zajímat, je typ ledničky. Tato volba závisí především na počtu členů domácnosti, velikosti kuchyně a zvyklostech ohledně nakupování a skladování potravin. 

Nejklasičtějším druhem jsou kombinované ledničky, které představují univerzální řešení. Kromě chladicího prostoru nabízí i dvě či tři police mrazáku. Z praktického hlediska doporučujeme vybírat z těch, které mají mrazák v dolní části. Přeci jen k lednici přistupujete častěji než k mrazáku, nebudete se tedy muset tak často ohýbat. 

Pokud holdujete velkým nákupům a máte rádi v lednici pořádné zásoby, je vaším řešením americká lednička. Disponuje dvakrát takovým objemem jako lednice kombinovaná a často poskytuje také další komfortní vychytávky, jako jsou zásobníky ledu či nápojový automat. 

Máte-li mrazák zvlášť, nemusíte se ohlížet po ledničkách s mrazákem a postačí vám jednoduchá monoklimatická lednice. Díky absenci mrazicí části pobere velké množství potravin. 

Kolik toho sníte?

Spotřeba potravin, četnost nákupů a prostor v kuchyni také hrají při výběru svoji roli. Předem si vše propočítejte, na zjištění maximálních možných rozměrů vám postačí metr, pro odhad objemu použijte pravidlo, které tvrdí, že na jednoho člena domácnosti by mělo připadnout zhruba 60 l objemu ledničky. 

Jak lednice vypadá?

Lednička představuje poměrně masivní kus vybavení a dívat se na ni budete několik let. Zmýlit se v barvě, povrchu a designu by tak mohlo mít pro vaše bydlení neblahé následky. 

Provoz lednice něco stojí

Zde se dostáváme k možná nejdůležitějšímu parametru. Ekonomickou stránku vlastnictví lednice výrazně ovlivňuje její energetická třída. Byť už dnes na trhu nenajdeme ledničky s horším energetickým štítkem než A, množství znamének + (jedno až tři) za ním výrazně ovlivňuje spotřebu energie. Jednoduše řečeno, čím více „plusek“, tím méně vás provoz bude stát. Proto se často vyplatí investovat více do pořizovacích nákladů s vidinou budoucí úspory při provozu. 

U lednic dále existuje také klimatická třída, která určuje optimální teplotu provozu chladničky a spotřebu energie rovněž velmi ovlivňuje. Dejte si tedy pozor, kde (při jaké teplotě) budete mít chladničku umístěnou, a podle toho vybírejte klimatickou třídu. 

Co dále umí?

Pomyslným jazýčkem na vahách mohou být přídavné funkce a vychytávky, které ledničky nabízejí. Jde například o beznámrazový NoFrost systém, automatické odmrazování, dávkovač ledu, rozdělení do speciálních zón (nulová zóna, čerstvá zóna) apod. 

Máte svoji oblíbenou značku?

Pokud máte svoji oblíbenou značku elektrospotřebičů, jako například ledničky Bosch, a jste s ní spokojeni, doporučujeme zachovat věrnost a držet se jí.

« Zpět

reklama
reklama
VENIRA.cz
reklama
NICE MAGAZINE
Baletní akademie Adély Pollertové