Nejnovější

Michal Drápela - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

24.12.2016

Nejvhodnější společenská plemena psů do rodiny

Autor: Jolana Holáňová

Nejvhodnější společenská plemena psů do rodiny

Vánoce se blíží mílovými kroky a mnoho dětí si letos určitě napsalo Ježíškovi o pejska. Domácí zvířata bývají jednou z nejčastějších položek na dětských seznamech přání, ne vždy je však bohužel možné jim tuto touhu splnit. Pokud je tím, co vás drží zpět, pouze malý byt, nemusíte myšlenku na pořízení rodinného pejska zavrhovat úplně. Vyberte si některé z menších společenských plemen!


Pejsek do malého bytu: ano, nebo ne?

Také jste nalezli v dopisu pro Ježíška přání o štěňátko? Pokud byla vaší první reakcí čirá hrůza s myšlenkou „jak dítěti vysvětlím, že Ježíšek zvířátka nenosí“, pak pravděpodobně skutečně není nejrozumnější živý dárek pořizovat. Ať už si ho děti přejí sebevíc, většina starostí padne pravděpodobně na vaši hlavu. Vysněné zvíře jim kupte jen tehdy, jste-li sami ochotní věnovat mu potřebný čas a péči. Jestliže nejste kategoricky proti, zamyslete se nejprve nad vašimi možnostmi. Vlastníte dům se zahradou, kde by se pejsek mohl vyběhat? Najdete si čas na dlouhé vycházky? Ani pokud jste na obě otázky odpověděli ne, neznamená to, že se do vaší rodiny pes nehodí. Jen musíte vybrat takové plemeno, kterému tyto skutečnosti nebudou na obtíž.

Jaký by měl pes vhodný k dětem být?

Jste-li omezeni prostorem, budete nejspíš vybírat pouze z menších ras. Možná už uvažujete o populární čivavě nebo jezevčíkovi, nejdřív si ale prohlédněte všechna možná psí plemena a jejich fotky. Když si zjistíte více informací, pravděpodobně zjistíte, že vaše možnosti jsou širší, než jste se domnívali, a snadněji najdete toho pravého parťáka právě pro vás. Mnoho malých plemen „klame tělem“ – může jít o zdatné lovce, kteří se bez velkého množství pohybu neobejdou, nebo o uštěkané hlídače. I proto je vhodné načíst si, co jen můžete. Hledáte klidného, věrného a učenlivého pejska s kladným vztahem k dětem, a to není zrovna málo požadavků.

Vybíráme pejska

Jen málokoho neokouzlí nádherně chundelatý bílý maltézský psík. Maltézáček je veselý psík, oddaný celé rodině. Je chytrý a učenlivý, takže vás mnohdy překvapí. Když budete pravidelně pročesávat jeho srst, získáte do rodiny opravdového krasavce. Z menších společenských plemen je dále k dětem vhodný například vesele působící mops. Tento šarmantní pejsek je velmi inteligentní a má vyrovnanou povahu. Vaše děti bude neúnavně bavit a ke štěstí mu postačí stočit se páníčkovi na klíně. Zajímavou volbou je také japonský chin, kdysi oblíbený palácový psík. Tento nádherný pejsek je neuvěřitelně přátelský a bezproblémový. Potřebuje být v častém kontaktu s majiteli, za to vám bude dělat samou radost.

Nezapomeňte: aby váš nový kamarád prospíval, potřebuje především kvalitní krmiva pro psy. Pokud skutečně zvolíte drobné společenské plemeno, e-shop Chovatelské potřeby Můj Mazlík nabízí mimo jiné speciální řady krmiv určené právě malým pejskům.

.


« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival