Nejnovější

Marek

autor: mikysuto


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 18x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

21.05.2020

Naučte se relaxovat v přírodě

Autor: Jolana Holáňová

Naučte se relaxovat v přírodě

Jít na okamžik do přírody, vzít si s sebou knížku nebo si třeba udělat piknik na trávě. To všechno si můžete dopřát a užít si tak společný čas s partnerem i přáteli. Zkuste se na okamžik zastavit a vyjděte klidně jen na zahradu, kterou máte u domu. Víte, jak relaxovat v přírodě?


Relax na zahradě

Ideálním místem, kde si užijete relaxaci na čerstvém vzduchu je vlastní zahrada. Můžete si užít chvilku s knihou na terase, případně si rozložit lehátko nebo natáhnout deku přímo na wpc dlažbě. Velkou výhodou dřevoplastových prken a dlaždic je, že netvoří třísky a jsou komfortní pro posezení. Oceníte také barevnost, která vydrží dlouhá léta.

Deka na trávě

Pokud nemáte terasu, tak si můžete užít chvíle klidu a relaxace i na trávníku. Nebojte se roztáhnout deku na zahradě, udělejte si piknik s přáteli nebo s dětmi. Je dobré, když ohraničíte, například wpc plotem, místo se záhony a užitnou plochu zahrady. Vymezíte tím také prostor pro hry a případně i pískoviště nebo jiné vyžití pro děti.

Posezení na terase

Většina z nás využívá terasu také pro snídaně, obědy nebo i večeře. V takovém případě se hodí mít nejen příjemné posezení, ale také funkční venkovní kuchyň. Umístěte na wpc dlažbu, která se dobře udržuje gril, případné posezení se nebojte vyrobit i z palet. Oceníte také houpací křeslo nebo třeba houpací lavici.

Pohoda na houpačce

Relaxovat v přírodě můžete i na houpačce, která rozhodně není jen pro děti. Vyrobte si vlastní houpačku ze dřeva nebo ze staré pneumatiky. Pokud chcete houpačku koupit, tak si vyberte pohodlnou houpací síť nebo jinou závěsnou houpačku na strom. Užijete si zde s knihou, případně se sklenkou vína příjemné chvilky. Naučte se denně věnovat alespoň hodinu sami sobě a dělejte jen to, co vás baví.

Procházka do lesa

Velkou výhodu mají také ti, kteří přes plot z dřevoplastu dohlédnout k lesu a mohou si užít procházky přímo k vůni jehličí a mechu. Vezměte do lesa na procházku děti nebo třeba psa a načerpejte energii ze stromů. Zapomenete na všechny starosti a problémy, naprosto vyčistíte hlavu a díky čerstvému vzduchu posílíte také svou imunitu.

Aktivní odpočinek

Na zahradě se můžete věnovat také aktivnímu odpočinku. Nasadit své oblíbené druhy zeleniny, ovocných keříků a stromků i bylinek. Pro ty, kteří pracují hlavou, je práce na zahradě odpočinkem. I při těchto činnostech však můžete relaxovat.


« Zpět

reklama
reklama
Jazyková škola LITE
reklama
NICE MAGAZINE
Jazyková škola LITE