Nejnovější

elish02

autor: fartis.de


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

20.02.2018

Na alergii s léky bez předpisu

Autor: Jolana Holáňová

Na alergii s léky bez předpisu

Alergie patří mezi nepříjemné civilizační choroby. Každý rok narůstá počet lidí, kteří jsou touto nemocí postiženi. V současnosti značná část populace trpí alespoň jedním druhem alergie, někteří z nás jsou alergičtí i na více druhů látek. To je způsobeno zhoršující se imunitou našeho organismu, který při styku s alergenní látkou vykáže nepříjemnou reakci v našem těle. Podle posledních studií je v Česku alergických více než 30 % populace.


Rodíme se už s alergickými dispozicemi

Už když přicházíme na svět, máme v sobě dědičné alergické dispozice. Zbytek je jen otázkou toho, jak silnou budeme mít imunitu, jež si s některými druhy poradí, a jiné u nás časem propuknou. Zatím se u velkého množství alergií nepodařilo přijít na to, jaké jsou jejich spouštěče. U někoho propuká první alergie v dětství, u jiných zase až v dospělosti. Na žádnou z nich se bohužel nelze připravit, ani jí není možné preventivně předejít.

Možné vlivy na vznik alergií

Podle doposud zveřejněných studií existují dva možné hlavní spouštěče, z nichž jedním je zhoršující se životní prostředí, což má dopad na celou civilizaci, a druhým je špatný životní styl nás jednotlivců: kouření, špatné stravovací návyky, vliv různých zařízení včetně GSM signálů, špatné příkrmy dětí po narození a spousta dalších působících faktorů, v jejichž důsledku se časem alergie projeví.

Naštěstí už dnes existuje široká nabídka léků proti alergii (http://www.analergin.cz/lecba-alergie/).

Různé projevy alergií

Projevů alergie - alergických reakcí - je mnoho, ale to, že k nim dochází, je vždy závislé na tom, zda příjdeme do kontaktu s látkou, která alergii vyvolává. Škála projevů pak jde od příznaků rýmy či opucháváním obličeje přes svědění v nose, slzení očí, kašel a kýchání až po reakce, které mohou být velmi silné a jejichž rozvoj lze často ukončit jedině lékařským zásahem.

Možná léčba alergie

Důležité je vyhnout se kontaktu s látkami, na které jsme alergičtí. Pro vás jsou to zkrátka alergeny, i kdyby vyvolávaly nepříjemné reakce jedině u vás. Alergik by měl příjmout opatření, jež tyto dopady mírní. Především se poradit s lékařem, který mu doporučí právě ten "jeho" lék na alergii.

Léčba alergie spočivá hlavně v nasazení antihistaminik, jež zmírňují reakce, a ulevují tak celému našemu organismu. Předepíše vám je běžně váš lékař, anebo si můžete opatřit i léky na alergii bez předpisu (http://www.analergin.cz/analergin-neo/).
« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
TisknuLevne.cz