Nejnovější


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 18x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

16.06.2019

Léto je tady – vyrazte s dětmi ven!

Autor: Jolana Holáňová

Léto je tady – vyrazte s dětmi ven!

V tak krásném počasí by byl přímo hřích sedět doma. Vezměte proto děti a vyrazte spolu někam ven. Pobyt na čerstvém vzduchu prospěje jak vašim potomkům, tak vám. Aby nebyla nuda, připravte pro ně pestrý program, který je bude bavit. Stačit vám k tomu bude jen špetka fantazie a pár drobností. Inspirovat se můžete třeba následujícími tipy.


Hry v lese

Prostor v lese je pro nejrůznější hry jako stvořený. Děti se dozví něco o zákonitostech přírody, o rostlinách i zvířatech, která zde žijí. Vydejte se třeba společně hledat stopy lesních živočichů nebo poznávejte stromy podle šišek a jehličí. Na padlém stromu si pak můžete otestovat vaši rovnováhu, stačí ho použít ho jako kladinu. Postavit můžete také věž z větví, ptačí hnízdo, bunkr nebo domeček pro skřítky ze všeho, co les nabízí, od mechu přes jehličí až po kamínky. Zprostředkujete jim tak prožitky všemi smysly a zažehnete v nich lásku k přírodě, která jim pak vydrží po celý život.    

Hry u vody

I u vody se dá prožít spousta zábavy, a to i tehdy, když zrovna není teplota nebo počasí na koupání. Vydejte se k potoku, rybníku nebo studánce a uvidíte, že se nikdo nudit nebude. Uspořádejte třeba závody v házení kamínků do vody, vyrobte lodičky z kúry, které pak pusťte, postavte hrady z písku nebo vodní hráze a pevnosti z klacků, listí, trávy, kamínků a bahna. I když se nejedná zrovna o nejčistší aktivitu, dopřejte ratolestem trochu volnosti a nechte je vyřádit. Najděte si mělké místo, kam hladina dosahuje sotva po kolena, aby byla v případě „nehody“ zaručena maximální bezpečnost i u těch nejmenších.    

Hry na zahradě

Pusťte se společně do zahradničení. Nechte vašeho potomka vytvořit vlastní záhon, o který se bude starat a kde uvidí, jak jeho zahrádka roste. Spoustě věcí se tak přiučí a hlavně „vlastnoručně“ vypěstované plody mu budou chutnat daleko víc. Zahrada nabízí také spoustu dalšího místa, které můžete využít i jinak. Třeba sem pořiďte dětem pískoviště, které na dlouhé hodiny spolehlivě zabaví malé i velké stavěním báboviček, tunelů a hradů. Najděte pro něj vhodné místo, kde nebude celý den pražit slunce – obzvlášť dbát na to musíte v případě těch dřevěných, plastová pískoviště totiž snadno přesunete podle potřeby. Aby ho neznečistila zvířata, ochraňte ho plachtou nebo kupte rovnou pískoviště s krytem a máte po starostech. Tak dopřejte dětem hodiny nekonečně zábavy pěkně na čerstvém vzduchu a uvidíte, že na nějakou televizi nebo počítač si ani nevzpomenou!

« Zpět

reklama
reklama
FREEBIKE
reklama
NICE MAGAZINE
Centrumtance.cz