Nejnovější

glamour6

autor: pavel_foto


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 19x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

03.08.2019

Letíte na dovolenou?

Autor: Jolana Holáňová

Letíte na dovolenou?

Poradíme, jak řešit parkování u letiště Brno. Zdarma své auto ale nejspíš nikde nenecháte…


Brněnské letiště je druhým největším v zemi, a ačkoliv je mnohem méně frekventované než jeho pražský protějšek, i tak překonalo roku 2018 hranici půl milionu odbavených cestujících. Parkování u brněnského letiště je tím pádem záležitostí, kterou řeší stále více lidí, kteří se na místo dopravují vlastním automobilem. Následující článek poradí, jaké jsou v tomto případě jejich možnosti. 

Přímé parkování u letiště se nabízí v první řadě

Samotné letištní parkoviště by mělo kromě těch nejvytíženějších dnů kapacitně zcela vyhovovat, v areálu letiště se navíc nachází ještě záložní parkoviště. Výhoda je v tomto případě takříkajíc logistická – po zaparkování dojdete ke svému terminálu po svých. Pokud se na letišti necháte třeba vysadit kamarádem, není třeba platit nic – prvních 20 minut je volný výjezd na parkovací lístek. Poté si připlatíte 30 korun za každou započatou hodinu, a to až do čtyř hodin stání. Dále vypadá ceník dlouhodobého parkování následovně: 

1 den (5-24 hodin)  150 Kč 

2 dny  300 Kč 

3 dny  400 Kč 

4 dny  500 Kč 

5 dní  600 Kč 

6 dní  700 Kč 

7 dní  800 Kč 

8 dní (zvýhodnění)  800 Kč 

9 dní  1000 Kč 

10 dní  1100 Kč 

11 dní  1200 Kč 

12 dní (zvýhodnění)  1200 Kč 

13 dní  1400 Kč 

14 dní  1500 Kč 

15 dní (zvýhodnění)  1500 Kč 

16 dní  1700 Kč 

+ 100 Kč za každý další den 

Prohlédněte si i nabídku soukromých provozovatelů - můžete ušetřit

Nevýhodou letištního parkoviště je skutečnost, že si na něm nelze rezervovat místo, není hlídané a jeho cena je vyšší, než jakou vám mohou nabídnout někteří soukromí provozovatelé v okolí – a to včetně odvozu na letiště samotné. Rozhodně se vyplatí zapátrat po dalších variantách. Tyto subjekty vám dokáží zajistit kvalitní parkování po dobu vaší dovolené: 

PARKOVÁNI-BRNO-LETISTE.CZ – ŘÍPSKÁ ULICE 

Oplocené, uzamčené, pojištěné a hlídané kamerou i ostrahou, toto parkoviště se nachází jen pár minut jízdy od letiště. V ceně je rovněž odvoz na a vyzvednutí z něj. Nonstop provoz, rezervace online je možná. Týden zde vás vyjde na 700 korun, 14 dní pak na 1350 korun. 

LETIMBRNO.CZ – ŘÍPSKÁ ULICE 

V téže ulici, blízko sjezdu z dálnice, najdete dalšího poskytovatele parkovacích míst. Jde o novější rybu na trhu, totiž společnost Letím Brno. I ta nabízí nonstop provoz 365 dní v roce, fyzickou ostrahu, pojištění proti krádeži, rezervaci online a transfer na letiště. Velmi výhodné ceny nabízí při dlouhodobé rezervaci – auto zde necháte na 31 dní pouze za 1700 korun. 

PARKOVANIBRNO-LETISTE.CZ – JEDOVNICKÁ ULICE 

Nachází se zhruba 4 kilometry od letiště, je oplocené a nabízí 24hodinový monitoring kamerovým systémem a dopravu na letiště a zpět v ceně. Možné rezervovat předem online. Autoservis v areálu dokáže po domluvě zajistit i opravu vašeho vozu. Sympatická je rovněž nízká cena stání – 600 korun za týden, 1000 za 14 dní. 

I.J.M. TRANSPORT S.R.O. – KAŠTANOVÁ 

Součástí služeb autodopravní firmy I.J.M transport je rovněž zajišťování parkování pro letiště, které se nachází nedaleko Kaštanové ulice, kde firma sídlí. Pojištění, ostraha a doprava na letiště je v ceně. Platí se při předání vozu, rezervuje se online formulářem. Týden stání stojí 600 korun, dva týdny 1200. 

Zkuste zapátrat i po možnostech parkování ve městě

Řada lidí může velmi levně poskytovat možnost využít místa ve vlastní garáži či na pozemku – určitě zkuste zapátrat i po těchto nabídkách. Na letiště se potom dopravíte hromadnou dopravou. Informujte se také o systému parkovacích zón ve městě, který bude ještě podléhat dalším změnám. Coby nerezident budete si moci nově vyřídit dlouhodobé stání na týden či měsíc mimo centrum města. Doprava na letiště je pak samozřejmě na vás. 

Takové jsou tedy některé z možností, kde nechat po dobu nepřítomnosti své auto. Máte nějaké vlastní návrhy či tipy jak a kde zaparkovat u brněnského letiště? Nebo preferujete jiný způsob dopravy na místo a zpět? Jaký? Podělte se o své zkušenosti s ostatními v komentářích!


« Zpět

reklama
reklama
Medical Esthet & Spa
reklama
NICE MAGAZINE
Medical Esthet & Spa