Nejnovější

Tomáš Vágner - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 18x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

19.02.2021

Květiny pro ženu

Autor: Jolana Holáňová

Květiny pro ženu

Kdy darovat ženě květiny: Mnoho různých druhů květin s sebou nese romantický podtext a zprávu o vašich emocích. Pokud se právě nacházíte ve fázi opravdové, čerstvé zamilovanosti, zdá se, že jen málokterý z dárků dokáže krásně vyjádřit vaše city.


V tento moment se ale nabízí otázka, jaká etiketa se skrývá za darováním květin? Které květiny jsou nejvhodnější pro prvotní darování? Kdy je ten správný čas a okamžik na darování květin? Musíme před darováním květin zvážit konkrétní barvu, nebo barva nehraje tak důležitou roli? To je jen pár základních otázek, které vás možná napadnou, pokud se prvně rozhodněte darovat květiny. Pokud na ně hledáte odpovědi, najdete je právě v dnešním článku.

Je vhodné přinést květiny na první rande?


Odpověď na tuto otázku se může lišit v závislosti na páru a také na typu prvního rande. Pokud plánujete jít na procházku parkem, není nutné s sebou nosit na první rande květiny, pokud by vás žena okouzlila hned na první pohled, pořád máte šanci učinit romantické gesto a utrhnout některou z květin v parku, jednou to na vás nepráskneme! Kytka na prvním rande je poněkud riskantní volbou, žena se najednou může cítit, že vám něco dluží, nebo že hned od první minuty jde o něco více, přitom se vidíte poprvé. My jsme zastánci názoru, že s kytkou je lepší počkat na druhé, třetí rande, kdy víte, do čeho jdete. I na druhém, třetím nebo třeba pátém rande bude květina stále příjemným překvapením, proto se nebojte, že by neměla úspěch.


Kdy poslat květiny?


Rande nejsou jedinou příležitostí, kdy byste měli zvážit darování květin k vaší nové známosti. Naopak, pokud chcete připravit opravdové překvapení, můžete zvolit květinového kurýra a zaslat květiny jako zpestření pracovního dne, nebo zlepšení pochmurného rána. Výhodou květinových kurýrů je, že vám stačí pouze správná adresa a o zbytek se už postarají. Jedná se o nejsnadnější darování květin, jaké si můžete jenom představit. Navíc moment, kdy kurýr zazvoní na dveře a vy absolutně nemáte tušení, kdo by to mohl být, je naprosto jedinečný a nepopsatelný a dostane vyvolenou do kolen. Není nutné čekat na narozeniny, svátek, výročí nebo na Valentýna, všední dny, které nám splývají do sebe, jsou skvělou volbou, jak překvapit vaši vyvolenou. V pracovní den, kdy opravdu žádnou kytici nečeká, budete mít ještě větší úspěch, než byste si možná mysleli. Ženy milují překvapení a květiny, pokud tedy spojíte tyto dvě věci dohromady, nemůžete udělat chybu.


Květiny jako omluva


Květiny fungují také jako omluva. Pokud se stane, že se z různých důvodů nedohodnete, nezoufejte, stále jsou tu květiny, kterými tuto nepříjemnou situaci můžete alespoň trochu povzbudit a vylepšit. Důležité je vychytat správnou chvíli, kdy tyto omluvné květiny darovat. Není dobré čekat příliš dlouho, raději zareagujte co nejdříve. Pokud by mezi vámi bylo nepříjemné ticho déle, rozhodně to vašemu vztahu nebude přidávat na optimismu. Čím dříve omluvné květinové gesto připravíte, tím lépe se budete cítit nejen vy, ale také druhá strana.


Barevné kombinace a randění


Odpověď na tuto otázku je trochu složitější. Závisí zejména na druhu květiny, kterou kupujete. Například u růží je to na první dobrou jasná červená barva. Ovšem i růžové růže v sobě nesou špetku romantiky, ovšem ne tolik vášně, jako právě červené růže. Stejně tak jsou na tom i tulipány, kdy červená barva je spojována s láskou. Právě červené tulipány v sobě nesou symboliku dokonalé lásky. Pokud chcete být opravdu důslední, raději si před nákupem konkrétního druhu udělejte krátký průzkum, jakou symboliku nesou konkrétní barvy u jednotlivých druhů květin. Možná budete překvapeni, co všechno je možné pomocí květin sdělit, aniž byste museli promluvit.

Věříme, že podle vaší intuice zvolíte ten nejvhodnější okamžik pro darování květin a mile překvapíte vaši vyvolenou. Květiny jsou magické a rozhodně dokážou okořenit každý vztah. A to nejen ten v začátcích!Zdroj foto: Kytice-expres.cz


« Zpět

reklama
reklama
Medical Esthet & Spa
reklama
NICE MAGAZINE
Jazyková škola LITE