Nejnovější

Y.A.R.O.

autor: dischmen


Nejlépe hodnocená

...

autor: tristis009

hodnocení: 1,9 / 12x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

02.07.2018

Kuchyňské dřezy s ohledem na typy prostorové orientace

Autor: Jolana Holáňová

Kuchyňské dřezy s ohledem na typy prostorové orientace

Víte o tom, že podle orientace rozlišujeme čtyři skupiny kuchyňských dřezů? Při koupi kuchyňského pomocníka se setkáte s označením pravý, levý, otočný dřez a dřez, který lze nainstalovat pouze jedním způsobem. I tento faktor je důležité zvážit při výběru, ovlivní totiž umístění dřezu a budoucí práci s ním.


Malé kuchyňské dřezy mají orientaci většinou předem určenou

Malé kuchyňské dřezy mají většinou už předem vyvrtané otvory na výpusť, do pracovní desky se tedy dají nainstalovat pouze jedním způsobem. Takový typ dřezu nebývá vybaven odkládací vaničkou ani odkapávací plochou, a proto není vhodný pro několikačlenné domácnosti.

Malé dřezy jsou ale skvělým prvkem tam, kde se příliš nevaří, či v bytě, kde žije pouze jedna osoba. Dřezy, které jsou určené pro instalaci pouze jedním způsobem, se vyrábí z různých materiálů a jejich předností dozajista je, že se pohodlně vejdou i do malé kuchyně.

S otočnými dřezy můžete manipulovat podle potřeby

Otočné dřezy nemají předem vyhotovený otvor na výpusť právě proto, aby se s nimi dalo při instalaci livovolně manipulovat. Pokud otvor pro výpusť do dřezu umístil už sám výrobce, nachází se uprostřed vany, což zajistí, aby se celým dřezem dalo podle potřeby otáčet. Můžete si tedy sami zvolit, zda budete mít odkapávací plochu nalevo, nebo napravo.

Co hraje roli při výběru pravě, nebo levě orientovaného dřezu?

Dřezy s pravou, nebo levou orientací nelze otočit kvůli jejich specifickému vzhledu a umístění odkapávací plochy. Pokud má dřez vaničku nalevo, jedná se o dřez orientovaný nalevo, pokud je vanička napravo, kupujete si dřez orientovaný napravo. To, zda zvolíte pravou, nebo levou variantu, ovlivňuje umístění vašeho odpadu.

Zároveň je dobré při výběru pravé, nebo levé varianty přemýšlet také o uspořádání kuchyně a o tom, zda jste praváci, nebo leváci. Pravák bude velmi pravděpodobně špinavé nádobí odkládat nalevo od dřezu, při umývání bude držet nádobí v levé ruce a omývat ho pravou rukou a následně ho položí napravo od sebe na odkapávací plochu.

Vhodnější pro něj proto bude dřez s vanou na levé straně - tedy nalevo orientovaný dřez.


« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival