Nejnovější

Michal Drápela - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

11.07.2011

Jubilejní 200-té INVEKTO s Misskama pomůže na charitu

Autor: Ivo Mikolášek (MENHOUSE.cz)

Jubilejní 200-té INVEKTO s Misskama pomůže na charitu

Bruntálskému fotografu Josefovi Poláškovi se podařilo dokončit 200- té Invekto na které je Miss České republiky 2002 Kateřina Průšová a Miss České republiky 2009 Aneta Vignerová. Polášek začal před dvěma roky tvořit grafiky, které pojmenoval invekta. Na nich kombinuje studii přírodních materiálů s ženskými půvaby.


„Na jubilejní grafiku jsem chtěl někoho výjimečného,“ řekl Josef Polášek. Tato grafika půjde do dražby, jejíž výtěžek půjde ve prospěch humanitární organizace Adra.

„Chci, aby za tím bylo i něco ušlechtilého, aby to někomu pomohlo. Peníze půjdou na dětskou nemocnici v Keni,“ podotkl Polášek.

Focení s Kateřinou Průšovou domlouval přes čtyři měsíce. „Je velmi náročná a kdyby se jí moje grafiky nelíbily, s focením by nesouhlasila,“ prohlásil Polášek. Snímky pořídil v pražském ateliéru fotografa Angela Purgerta.

„Fotili jsme tři hodiny, měl jsem tam tým lidí, kteří mi pomáhali. Vizážistku, majitelku butiku, která nám zapůjčila šaty a další. Fotil jsem je v plesových šatech, vystřídali jsme jich pět nebo šest,“ popsal focení Polášek.

Je překvapivé, jak se mu daří získávat pro focení známé modelky. „Pohybuji se v tom už dlouho, kontakty mám přes známé, přes fotografy, módní časopisy, představitele miss soutěží a podobně,“ prozradil. Protože focení bylo určeno pro dobročinnou věc, obě missky jej absolvovaly bez honoráře.

„Zajímavé pro tohle invekto je i to, že jedna je blondýna a druhá bruneta, já si rád hraji s barvami,“ dodal Polášek. Po samotném focení půvabných dívek pak následuje další práce, vybere nějaký detailní záběr na přírodní materiál, povětšinou nějaký vzácný nerost a pak si se snímky hraje a vytváří z nich fotomontáž.

Jakmile obě missky práci odsouhlasí, svou grafiku invekto Polášek vytiskne, podepíše a půjde do dražby pro humanitární organizaci Adra. 

Poděkování za spolupráci na 200-tém INVEKTU:

Make-upMichaela Sladká ( vizážistka )

šaty: butik Eclé - Jana Jandová ( módní návrhářka a majitelka )

 

O dalším osudu charitativních Invekt vás budeme informovat, protože každý takový počin by se měl podporovat.

 

Autor fotografií: Josef Polášek

« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival