Nejnovější

Michal Drápela - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

17.03.2017

Jarní únava a jak se jí zbavit

Autor: Jolana Holáňová

Jarní únava a jak se jí zbavit

Jarní únava je úplně běžná součást našeho života. Podle odhadů tímto jevem trpí víc jak polovina populace. Co vlastně může za to, že v období, kdy vylézá sluníčko, teploty jdou nahoru a všechno začíná kvést, se cítíme unavení a bez života? Největší vinu na tom má to, co jsme pro svůj organismus a sebe dělali v zimě. Po tak dlouhé době bez tepla a sluníčka je naše tělo vyčerpané po psychické i fyzické stránce.


Někdy stačí pro oživení mysli a těla si dát detoxikaci organismu a doplnit ty správné vitaminy.

Detoxikace organismu bylinkami

Ideální jarní detoxikace organismu bylinkami, které naleznete buď na své zahrádce, nebo je seženete ve speciálních internetových obchodech. Tělo je po zimě plné toxinů, a proto potřebuje očistit. Nejlepší očista je na přírodní bázi. Tady máte pár tipů, které bylinky použít.

Kopřivy

Od začátku jara se dají sbírat kopřivy, mají v tomto období nejsilnější účinky. Základní očistná kúra z kopřiv by měla trvat skoro dva měsíce. Využívat se dá úplně celá rostlina od kořene přes nať až po listy. Očisty z kopřivy vyplavují z těla škodliviny, zlepšují zažívání a pleť.

Sedmikrásky

Další bylinkou pro očistu je sedmikráska. Velmi přínosná pro játra a žlučník, povzbuzuje v nich látkovou výměnu. Používá se na mírnění křečí a má i projímavé účinky.

Pampelišky

Kdo by neznal pampelišku? Ale málokdo by ji použil na detoxikaci. Pampeliška se dá využít úplně celá, podporuje v žaludku tvorbu trávicích šťáv. Obsahuje hořčiny, které jsou blahodárné pro funkci trávicího systému a na játra.

Jak na únavu pomocí přírodní energie

Na jarní únavu a dobití energie můžeme i dalším způsobem, a to pomocí přírodních látek a potravin. Pojďme si představit pár přírodních doplňků stravy a bylin, které nám po nějaké době opět vrátí sílu a energii.

Ženšen

Často označován jako kořen života. Obsahuje celý blahodárný mix účinných látek, které organismu pomáhají. Působí hlavně proti stresu, zlepšuje paměť, zpomaluje stárnutí, podporuje růst buněk, regeneruje svaly a imunitní systém.

Guarana

Pochází z tropických amazonských pralesů. Tato rostlina se používá jako vzpruha pro organismus. Odstraňuje fyzickou i psychickou únavu a hlavně není návyková.

Ginkgo

Ginkgo biloba jako výtažek z listů jinanu dvoulaločného, zlepšuje hlavně paměť a koncentraci. Rozšiřuje cévy, které nám přivádějí krev do mozku, a zároveň zlepšuje jeho okysličení.

Pro jarní detoxikaci a odbourání únavy jsou ideální všechny tyto bylinky a doplňky stravy. Naleznete je v internetovém obchodě www.eushops.cz.

.


« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival