Nejnovější


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 18x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

19.06.2019

Jako od fotografa: Naučte se upravovat fotky online

Autor: Jolana Holáňová

Jako od fotografa: Naučte se upravovat fotky online

Vyfotit fotku dnes zvládne každý, dokonce k tomu není potřeba ani drahé vybavení, protože většina mobilních telefonů dokáže vyfotit slušné snímky. Tedy když to s nimi člověk umí. Problémem totiž je, že lidé obvykle netuší, na co všechno jsou ty možnosti, které jim aplikace fotoaparátu nabízí, a už vůbec si nevědí rady s následnou úpravou.


Co kdybyste se naučili fotit jako profesionál? Nemusíte si zrovna vydělávat focením svateb či portrétů, i běžnému člověku, který se o fotky nijak speciálně nezajímá, se taková dovednost velmi hodí. Vždyť každý chce občas zvěčnit svoji rodinu, domácího mazlíčka nebo vyfotit hezký západ slunce. Jak na to? 

Dobrý snímek je samozřejmě základ, ale…

Je hodně důležité vyfotit hezkou fotku. Kompozice, osvětlení a další kritéria určitě neberte na lehkou váhu. Čím více toho vychytáte už při vyfocení snímku, tím méně pracná bude následná postprodukce. Bez té se ovšem neobejdete, používají ji i profesionální fotografové. 

Nejčastěji se provádí úprava fotek v Adobe Photoshop, grafickém programu, v němž vytvoříte snad všechno, na co si jen vzpomenete. Je to plně profesionální nástroj, pro začátečníka by občas mohl být až matoucí. Samozřejmě s chutí do toho, jestli si na Photoshop troufáte. Existují ovšem i jednodušší cesty. 

Zkuste český Zoner

Skvělý na úpravu fotek je český program Zoner Photo Studio. Je dostupný v češtině pro operační systém Windows, můžete si ho stáhnout a zkoušet zdarma. Mohl by se vám hodit kurz úprava fotek online v programu Zoner, protože ačkoliv je program česky, pro laika budou nejspíš některé termíny neznámé. Berte to však pozitivně, jakmile se je jednou naučíte, zvládnete pak ovládat mnohé grafické programy. Nástroje v nich bývají velmi podobné. 

Ostatně můžete se podívat rovnou na celou sérii návodů, tipů, triků a kurzů Milujeme fotografii – inspirace pro začátečníky. Díky nim budete mít z letošních prázdnin i vy naprosto dokonalé vzpomínky.


« Zpět

reklama
reklama
Centrumtance.cz
reklama
NICE MAGAZINE
Jazyková škola LITE