Nejnovější

Michal Drápela - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

21.12.2016

Jak vybrat správné gripy na kolo?

Autor: Jolana Holáňová

Jak vybrat správné gripy na kolo?

Pokud jezdíte na kole, jistě víte, že pohodlnost při jízdě je dnes velmi důležitá. Není to ale jenom sedlo, které by mělo být prioritou. Důležité je totiž i to, jak pohodlně se vám drží třeba i řidítka. Je jasné, že u dlouhých jízd jsou nezbytností cyklistické rukavice. Ty ale nejsou to jediné, jak mít jistotu pohodlného, ale i dobrého úchopu.


Zapomínat nesmíte ani na gripy na řidítka. Jedná se samozřejmě nejčastěji o gumové části, které máte na koncích řidítek. A jak vybrat ty pravé? Prvním krokem je rozhodně jejich správná velikost. A to nejenom s ohledem na jejich vnitřní průměr, do kterého musí pasovat i samotná řidítka. Roli rozhodně hraje také jejich samotná délka.

Myslete na dobrý úchop

Jak jsme již zmínili, při jízdě by to měla být nejenom celková pohodlnost. Zapomenout nesmíme ani na pevnost samotného úchopu. V tomto případě je určitě třeba, aby byl daný úchop pro vás samotné co možná nejlepší. Jak toho docílit? Ideální je, pokud si gripy vyzkoušíte a sami se rozhodnete podle toho, co vám přijde nejlepší. Dnes už nemusí být volbou jenom klasické tvary. Hitem jsou určitě i varianty s anatomickým tvarováním, které doporučujeme. Jelikož obecně se jedná o celkem levný sortiment, je jasné i to, že dané nejlepší varianty také nebudou nijak drahé a tedy finančně nedostupné.

Myslete i na své kolo

Ano, i to je třeba zohlednit. Ne každé řešení se totiž na vaše kolo hodí. A to jak s ohledem na samotné parametry, tak samozřejmě také s ohledem na samotný design daných gripů. Je tedy více než jasné, že jinak budou vypadat možnosti určené na silniční nebo trekkingové kolo, stejně jako budou jinak vypadat třeba gripy na MTB. I toto je třeba při správném výběru zohlednit. Poté už nezbývá nic jiného, než jejich koupě a nasazení. To sice nemusí být úplně snadné, ale pokud budete postupovat dle návodu, vše se vám zcela jistě povede.

.

Tento článek pro Vás vytvořili CYKLOVYBAVA.cz - váš expert na cyklo-výbavu.

.

« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival