Nejnovější

Michal Drápela - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

19.06.2018

Jak vybrat brýle pro sportování

Autor: Jolana Holáňová

Jak vybrat brýle pro sportování

Pokud vás zaujal nadpis a dostali jste se ke čtení těchto řádků, pak vás nejspíše zajímá oblast sportovních brýlí a zvažujete jejich pořízení. Sportovní brýle jsou neodmyslitelnou součástí každého sportu. Ať už jezdíte na kole, koloběžce, běháte, lyžujete, skáčete, hrajete tenis.


Oakley sluneční brýle by mohlo být to, co vás zaujme. A pokud ne tato značka, pak jiná. Nicméně právě Oakley sluneční brýle jsou vyrobeny z bezpečných materiálů, pevné, aby odolaly běžným nárazům a plastové zorníky se ani při poškození nerozbijí na drobné střípky, kde by hrozilo poškození oka. Proto nikdy na sportování nepoužívejte klasické brýle, ale pouze ty, které jsou k tomuto účelu stvořené.

Proč Oakley sluneční brýle?

Mimo ochrany očí před povětrnostními podmínkami či vlétnutí hmyzu do oka vám tyto brýle chrání zrak před škodlivým UV zářením, a to dokonce i ve dnech, kdy je pod mrakem. Záření prochází i skrze mračna, takže na to pamatujte. Chránit a pomáhat je úkolem těchto brýlí. Pohltí až 100 % veškerých paprsků, což se u neznačkových brýlí nedočkáte. Tam je ta hranice do maximálně 75 %.

Mimo to, že tyto sluneční brýle využijete při sportu, nemusí ležet doma a zahálet, pokud zrovna nesportujete. Jejich design je natolik zajímavý, že je využijete i při cestě do práce anebo na odpolední zahradní párty.

Jak vybrat ty správné brýle?

Vybrat si brýle značka ideál, ať už pro běžné nošení či sport není snadný úkol. Prioritní je vždy bezpečnost, kterou musí daný model splňovat. Jedná-li se o brýle na sport, musí perfektně sedět na obličeji, netlačit, neklouzat a zaujmout vás i svým designem.

Brýle na sportování plní především ochrannou funkci, zároveň však využívají výdobytků moderní doby, aby vidění s nimi bylo co nejlepší a současně byly přínosem pro konkrétní druh sportu. Tudíž toto mějte na mysli, až si je budete vybírat. Jiné se hodí pro jízdu na kole, jiné pro lyžování, jiné pro letní sporty. V závislosti na tom vybírejte i odstín kontaktních čoček. Vhodně zvolené čočky zlepší kvalitu obrazu/barev a rovněž vybírejte stupeň sluneční ochrany. Do města vám stačí třeba dvojka, ovšem na horách či na pláži u moře, kde je sluneční svit ostřejší, zvolte stupeň nejvyšší - čtyřku.

  • Brýle pro běžce a cyklisty - zde je důležité nejen dobře vidět, ale oči chrátnit před drobnými částečkami, jako je prach, ale i vítr, který způsobuje slzení.
  • Brýle pro golf a tenis - zde je vhodné zaměřit se na speciální rozjasňující brýlové čočky, pro lepší rozlišení míčku a kvalitnější kontrast.
  • Jachting - slunce odrážející se od vodní hladiny dokáže být značně nepříjemné a oslepit, Zde jsou vhodné polarizační čočky, jež odstraňují nežádoucí odlesky. Totéž platí pro lyžaře v zimě, kde se slunce odráží od sněhu.


Sluneční brýle vs. dioptrické brýle


  • Čočky sportovních brýlí lze kombinovat také s dioptrickou korekcí pomocí odnimatelných doptrických vsadek či zorníků.
  • Dioptrické čočky mohou být ve sportovních brýlích čiré, fotochromatické, zabarvené, polarizační. Na zakázku je možné nechat vsadit do sportovních brýlí dioptrické čočky, přesně ušité na míru, včetně těch slunečních.
  • Sportovní brýle můžete používat také v kombinaci s očními čočkami, které korigují vaši oční vadu.


« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival