Nejnovější

Y.A.R.O.

autor: dischmen


Nejlépe hodnocená

...

autor: tristis009

hodnocení: 1,9 / 12x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

11.01.2018

Jak se zbavit bolesti svalů

Autor: Jolana Holáňová

Jak se zbavit bolesti svalů

Svaly jsou jednou z nejdůležitějších součástí lidského těla. Zajišťují kompletně pohyb každému z nás. Přeměňují energii získávanou z živin dodávaných našemu tělu na energii pohybu a tepla. Tvoří přibližně polovinu naší hmotnosti. Mají jednu velmi specifickou vlastnost, a to tu, že se umějí stahovat, neboli kontrahovat. Tím jsou schopny zajišťovat pohyb, a zároveň – spolu s kostrou – udržovat tělo v určité poloze.


Svaly jako součást lidského těla

V lidském těle lze svalstvo dělit na příčně pruhované a hladké. Prvně jmenované se dále dělí na posturální svaly, zajišťující vzpřímené držení těla, a svaly fyzické, zajišťující běžné pohyby. Stavební jednotkou jednotlivých svalů jsou svalová vlákna. Ta slouží pro přenos nervových impulsů, které způsobují zkracování těchto vláken, a vzniká tak napětí a následný pohyb. Svaly jsou v průběhu celého života pořád v mírném stavu napětí, což je optimální pro držení těla, postavení celé kostry i dobrou funkci vnitřních orgánů, jakož i pro krevní oběh.

Zatěžujte svaly rovnoměrně a pravidelně

Sval pracuje s takzvanou svalovou silou. Měl by být pravidelně a rovnoměrně zatěžován. Pokud tomu tak není a sval setrvává v nečinnosti, třeba následkem úrazu, dochází k jeho zkrácení či oslabení. To může způsobit i následné poruchy rovnováhy. Ale tyto potíže mohou být způsobeny i špatným životním stylem. Často je tak na vině sedavý způsob života, špatná životospráva, nedostatek pohybu nebo nesprávná, nadměrná zátěž pohybového ústrojí. To vše může mít za následek například časté bolesti svalů (http://www.olfen.cz/bolest-svalu.php) nebo zad.

Jak na bolest svalů

Svalová bolest může mít ale také své příčiny v namáhavé fyzické práci, nebo v nadměrné sportovní aktivitě. Tato bolest se obvykle projevuje do jednoho až dvou dnů. Bolest svalů je nepříjemná a přichází s každým obyčejným bohybem. Abyste ji odstranili, doporučuje se lehký trénink v podobě chůze, strečinku či plavání. Chcete-li však rychlejší řešení, můžete používat i osvědčený Olfen gel, jenž přináší vcelku brzkou úlevu od bolesti kloubů a svalů.


« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival