Nejnovější

Michal Drápela - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

04.11.2018

Jak se starat o oblečení v zimě

Autor: Jolana Holáňová

Jak se starat o oblečení v zimě

Přemýšleli jste někdy nad tím, jestli oblečení v zimě vyžaduje nějakou zvláštní péči? Oblečení v zimních měsících dostává zabrat změnami počasí i nevlídnými povětrnostními podmínkami. Inspirujte se radami, jak se o jednotlivé kousky oblečení starat tak, aby vám vydrželo co nejdéle.


Materiál oblečení

Při výběru zimního oblečení se zajímejte z jakého materiálu je vyrobeno. Určitě volte dámské i pánské spodní prádlo z bavlny. Bavlněné pánské trenýrky zahřejí mnohem víc než například sllipy nebo boxerky z umělých materiálů. To stejné platí o dámských kalhotkách. Co se týče svršků, tak volte oblečení z vlny nebo například bundu vycpanou peřím.

Bundy a kabáty

Bundy, které jsou vyplněné peřím, si však zaslouží speciální péči a je tak dobré využít čistírny. To stejné platí pro péči o kabáty. Některé vlněné kabáty se vůbec nesmí prát a čistí se pouze v čistírnách. Zároveň je dobré umístit na ramínko pod kabát sáček proti molům, kterým přírodní materiály, například vlna, velmi chutnají.

Správné praní

Co se týče praní, tak si pozorně čtěte cedulky na oblečení. O spodním prádle platí, že by se mělo prát šetrněji, na menší stupeň praní a rozhodě nepoužívat aviváž. Při praní bavněných trenýrek či kalhotek můžete použít také prací kapsle nebo prací kouli s práškem, která je k prádlu šetrnější.

Starší oblečení

Pokud jste vytáhli ze skříně starší kousky oblečení a chcete mu vrátit nový život, tak byste měli dobře zkontrolovat, zda v oděvu nejsou moli nebo roztoči. Zajímavou metodou, jak se tohoto hmyzu zbavit, je dát věci do prázdného mrazáku, nechat zde přes noc a tak nepříjemný hmyz zlikvidovat.

Jak bojovat s vlhkostí

V zimě nás také často trápí vlhkost a oblečení tak může začít plesnivět ve skříni. V každém případě, když venku zmoknete nebo vás nepříjemně překvapí sníh, tak veškeré kousky oblečení nechte pořádně uschnout, pořídit si můžete také ramínka z cedrového dřeva. To dokáže skvěle odvádět vlhkost a stane se vaším nepostradatelným pomocníkem.

Péče o boty

Stejně pečlivě, jako pečujete o své svršky, pečujte i o boty. Před zimou boty vždy impregnujte, zajistíte jim tak životnost po delší dobu než jen na jednu sezónu. Také samozřejmě vždy dbejte na to, abyste měli obuv čistou a suchou. Takže pokud během podzimu promoknete, neponechávejte boty svému osudu ve skříni, ale minimálně je uložte třeba na topení, ať proschnou co nejrychleji. Osvědčeným opatřením je i vyložení obuvi novinovým papírem. Co se týče materiálu, ideální volbou na podzim a zimu, jsou kožené boty z důvodu lepší odolnosti vůči mokru a vlhkosti.


« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival