Nejnovější

ja

autor: luwang


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 19x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

23.12.2021

Jak poznat opravdu přírodní kosmetiku a proč jí dát přednost?

Autor: Jolana Holáňová

Jak poznat opravdu přírodní kosmetiku a proč jí dát přednost?

Kolem nás se stále častěji objevují výrobky, které jsou označované jako bio nebo jako přírodní. Tento trend se nevyhnul ani kosmetickému oboru. Jak ale nenarazit a poznat, že to, co si prohlížím, je skutečně kvalitní přírodní kosmetika?Úplně jednoduše se dá říct, že 100% přírodní kosmetika obsahuje jenom ingredience, které pocházejí výhradně z přírody, z rostlinného nebo minerálního zdroje. To znamená, že je to většinou zároveň tedy i veganská kosmetika, pouze některé produkty obsahují včelí vosk a proto veganské nejsou. Ve spojení se slovem bio pak máte zaručeno, že použité složky jsou navíc z kontrolovaného biologického pěstování a sběru.


Jak poznat opravdu přírodní kosmetiku a proč jí dát přednost?


Někdy se ale stává, že označení bio nebo přírodní nesou i kosmetické produkty, které tomu neodpovídají. Stačí ale, když se podíváte na složení výrobku. U kosmetiky, která je skutečně přírodní a toto označení jen nezneužívá, naleznete také některý z certifikátů, které garantují přírodní složení a čistotu produktu. Rozhodně ale nesmí obsahovat žádné ropné výrobky jako je vazelína a parafín, konzervanty, syntetické parfémy a barviva a rozhodně nikdy není testována na zvířatech. A pokud byste si nebyli jisti, můžete zkusit aplikaci ToxFox, která vám poradí, co je produkt zač.


Jak poznat opravdu přírodní kosmetiku a proč jí dát přednost?


Anebo prostě nakupujte ověřené výrobky u prověřeného prodejce jako je Dotek Slunce. Na jejich webu seženete vše, co potřebuje vaše pleť, tělo i vlasy. Vybrat si ale také můžete i ze sortimentu dekorativní kosmetiky. Jejich luxusní kosmetika pro ženy, ale také muže, je rozhodně 100 % přírodní a zaručuje tak, že na její výrobu nebyly použity látky, které mohou škodit našemu zdraví, přírodě a okolnímu prostředí. Díky přírodním látkám, bylinkám a květinám, souzní s naším tělem daleko lépe než kosmetika konvenční, tj. chemická. Navíc je zcela v souladu s našim životním prostředím. Tak jak se jistě snažíte jíst zdravě a co nejvíce se vyhýbat syntetickým látkám v potravě, tak po stejné cestě můžete kráčet i při výběru kosmetiky, kterou denně používáte.


Jak poznat opravdu přírodní kosmetiku a proč jí dát přednost?


Takže abychom to shrnuli – přírodní kosmetika je zdravější. V jejím případě přesně víte, co používáte, na nic si nehraje a neskrývají se v ní žádné syntetické látky. Díky ní jste šetrnější nejen k životnímu prostředí, ale také k sobě. Pečujete o sebe tím nejlepším. A proto se vyplatí. Není sice nejlevnější, ale má několikanásobně lepší účinky. Je bezpečná a neškodí při pravidelném používání, jako tomu může být u některých složek klasické kosmetiky. Používání přírodních produktů je radost. Radost, že jste v souladu se sebou, ale i s přírodou.Zdroj foto: Dotekslunce.com, Pixabay.com


« Zpět

reklama
reklama
Medical Esthet & Spa
reklama
NICE MAGAZINE
Medical Esthet & Spa